Зеленський спростив процедуру отримання громадянства для іноземців

13:26, 13.08.2019
Зеленський спростив процедуру отримання громадянства для іноземців

(УНІАН)

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про спрощення процедури набуття українського громадянства для іноземців й осіб без громадянства, які брали (беруть) участь у заходах із забезпечення національної безпеки й оборони України, та громадян Росії, що зазнали переслідувань через політичні переконання.

 

Документ оприлюднений на сайті президента 13 серпня.

 

Своїм указом Зеленський збільшив перелік документів, які можуть бути підставою для набуття громадянства України.

 

Згідно з указом, для громадян РФ, які зазнали переслідувань через політичні переконання, серед документів, що подаються для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням, потрібно надати декларацію про відмову від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом міністрів України порядку).

 

Указ передбачає одним із документів для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням дитиною, один з батьків якої народився до 24 серпня 1991 року на території, що стала територією України, декларацію про відмову дитини від іноземного громадянства.

 

Відповідно до указу, серед документів, що подаються для прийняття до громадянства України, є декларація про відмову особи, що брала або бере участь в АТО чи забезпеченні національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на Донбасі від іноземного громадянства.

 

Як повідомляла УМ, президент Росії Володимир Путін спростив отримання громадянства Росії для жителів цілих Донецької і Луганської областей.

 

Як відомо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання паспортів Росії жителями окупованих територій Луганської та Донецької областей України.
 
Глава МЗС України Павло Клімкін закликав українців в ОРДЛО не приймати паспорти Росії, а секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Путін паспортами для ОРДЛО створює привід застосувати армію проти України.
 

 

Посол, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що рішення Росії про видачу паспортів українським громадянам  свідчить про бажання подальшої ескалації конфлікту.
 
У Радбезі ООН паспортизацію ОРДЛО Росією назвали підривом суверенітету України, а спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Росії спростити процес отримання громадянства для жителів неподкотрольних районів Донбасу підриває спроби імплементації Мінських домовленостей.
 
Європарламент також засудив указ Путіна про паспорти для окупованого Донбасу.
 
Врешті Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, але і всім українцям.

 

Указом передбачається, що для осіб, які отримали статус біженця чи притулок в Україні, для прийняття в українське громадянство потрібно надати декларацію про відсутність іноземного громадянства – для осіб без громадянства; декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства – для іноземців.

 

Зеленський також доручив Кабінету міністрів розробити та внести на розгляд Верховної Ради невідкладно проект закону, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України громадянами Росії, які зазнали переслідувань через політичні переконання, та іноземцями і особами без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходили військову службу за контрактом у Збройних силах України та/або брали безпосередню участь в Антитерористичній операції чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

 

Уряд має у тримісячний строк підготувати та внести на розгляд парламенту проект закону про порядок надання притулку та забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян РФ про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та прийняття в установленому порядку відповідних рішень.

 

Крім того, уряд має організувати і провести за участю Служби безпеки України перевірку дотримання Державною міграційною службою України, Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства України у сфері громадянства під час прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України та забезпечити у двомісячний строк прийняття відповідних рішень, що випливають з цього указу.