Суд закрив справу про незаконне збагачення Омеляна

11:48, 03.04.2019
Суд закрив справу про незаконне збагачення Омеляна

Солом'янський районний суд Києва закрив кримінальну виробництво за звинуваченням міністра інфраструктури Володимира Омеляна в незаконному збагаченні.

 

Таке рішення оголосив суд у середу, повідомляють Українські Новини.

 

Справа стосовно міністра була закрита в зв'язку з декриміналізацією злочину.

 

Суд оголосив тільки резолютивну частину рішення. 

 

Як повідомляла УМ, справа щодо пана Омеляна триває ще з вересня 2018 року. Тоді слідство встановило, що у 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, Омелян "набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи".
 
Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів i 25 тисяч євро.
 
Зазначається, що Омелян зареєстрував автівку на рідного брата, але користувався нею сам із дружиною. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 млн. 230 тис. 500 грн., заявили у НАБУ.
 
Також детективи НАБУ встановили недостовірні відомості в електронних деклараціях міністра. Вони додали, що відомості в деклараціях за вказані роки відрізняються від достовірних на понад 8 мільйонів гривень.
 
У свою чергу, довго не мовчав і міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він заявив, що цією справою проти нього Національне антикорупційне бюро дискредитує себе як інституцію.
 
У своєму "Фейсбуцi" він зазначив: "Закривали десятками інші справи і мямлили, що корупція знизилася, де вона далі цвіте буйним цвітом, а ви її просто "не помічаєте"?! Ви можете дискредитувати мене особисто, але дискредитуєте НАБУ як інституцію набагато сильніше". За словами міністра, кошти, витрачені НАБУ на справу проти нього, "перевищують те, що вони вважають за незаконне збагачення, в рази".