НАБУ назвало звинувачення Луценка абсурдними

13:03, 22.03.2019
НАБУ назвало звинувачення Луценка абсурдними

Заява Генерального прокурора України, який публічно припускає, що Національне антикорупційне бюро могло вплинути на вибори Президента Сполучених Штатів Америки, не відповідає дійсності та є абсурдною спробою дискредитувати незалежну антикорупційну інституцію.

 

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.


"За чотири роки роботи Національне бюро неодноразово доводило, що є аполітичним правоохоронним органом, який притягає до кримінальної відповідальності посадовців вищої ланки. Саме з появою НАБУ Україна вперше за часів незалежності стала свідком затримань та арештів топ-посадовців, які раніше вважалися "недоторканими". Але навіть за таких обставин важко уявити ситуацію, коли б новостворений правоохоронний орган в країні після революції зміг вплинути на вибори у Сполучених Штатах Америки", - йдеться в заяві НАБУ.Компетенція НАБУ — викриття та притягнення до відповідальності саме українських топ-посадовців. Тож, ніяких доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта детективи НАБУ не збирали та не передавали, оскільки це поза компетенцією Національного бюро."Генеральний прокурор добре обізнаний із цим фактом, адже всі матеріали розслідування "чорної бухгалтерії" Партії регіонів (крім епізоду стосовно дій колишнього голови Центральної виборчої комісії України, слідство у якому призупинено прокурорами САП) ще в червні 2017 року передані до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ для подальшого слідства", - йдеться в повідомленні. 

 

 Зі свого боку в НАБУ нагадують, що інформацію зі згадкою про присутність прізвища Пола Манафорта з-поміж інших на сторінках так званої "чорної бухгалтерії" НАБУ опублікувало у відповідь на численні запити українських та зарубіжних ЗМІ для уникнення її викривлення та спекуляцій."Підкреслюємо, Уряд Сполучених Штатів Америки загалом та Посольство США в Україні, зокрема, завжди підтримували Україну та НАБУ як інституцію з моменту її створення у 2015 році. З боку міжнародних партнерів, які навіть у найважчі часи стояли пліч-о-пліч з Бюро, було зроблено дуже багато для боротьби з корупцією в України", - наголошують у відомстві. 


НАБУ цінує цей високий рівень довіри та дякує за підтримку усім міжнародним партнерам. 

 

Як повідомляла УМ, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що відкриває кримінальне провадження про ймовірні спроби громадян України втрутитися у вибори президента США 2016 року.

Генпрокурор має намір перевірити інформацію від народного депутата України, який стверджує, що директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник здійснював втручання у вибори в США на користь кандидатки від демократів Гілларі Клінтон. За словами Луценка, народний депутат надав аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос Ситника, обговорює це питання.

 

В інтерв'ю Hill.TV Луценко також стверджував, що посол США в Україні Марі Йованович дала йому список людей, яких попросила "не переслідувати". Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які вона повинна була виділити на його відомство.

 

У відповідь Державний департамент США назвав заяву Луценка "відвертою вигадкою".