Тарас Кремінь призначений мовним омбудсменом

16:26, 08.07.2020
Тарас Кремінь призначений мовним омбудсменом

Кремінь пропонує Державну програму сприяння опануванню державної мови.

Кабінет міністрів призначив мовним омбудсменом Тараса Креміня.

 

Відповідне рішення уряд прийняв 8 липня.

 

"Я корінний миколаївець, народився тут в 1978 році, за дипломом я вчитель української та іноземної мови, кандидат наук, доцент, докторант. Все своє життя я присвятив викладанню української літератури", – розповів про себе Кремінь під час засідання Кабміну 1 липня.

 

Був депутатом Миколаївської облради, працював у профільній комісії з питань освіти і науки.

 

В 2014 році очолив Миколаївську облраду.

 

"На цій посаді я зробив все необхідне від мене залежне і від нашої громади для того, щоб підняти рівень державної мови, щоб підпищити рівень книовидання, книгорозповсюдження", – додав кандидат.

 

З 2014 по 2019 – народний депутат України, очолював підкомітет з питань середньої і загальної освіти,

 

"Є автором приблизно 60 законодавчих ініціатив, серед яких – закон про освіту закон про забезпечення функціонування української мови як державної", – розповів Кремінь.Кремінь пропонує Державну програму сприяння опануванню державної мови. 

 

"Я бачу це у тому, що треба максимально сприяти її поширенню і розповсюдженню реалізації творчих ініціатив, обов’язкове започаткування безкоштовних курсів з вивчення української. Така практика в багатьох реаонах є. Це так звані волонтерські курси, але я думаю, що тут з боку держави повинна бути максимальна підтримка. Крім всього іншого – це співпраця з закладами освіти і науки, бо я вважаю, що там повинна розвиватися українська мова, захищатися і вивчатися", – пояснив Кремінь. 

 

Підотовка пропозицій щодо забезпечення ефективної реалізації держполітики у сфері мови.

 

"Це не тільки законодавча пропозиція, а це і реалізація і моніторин тих державних програм, які направлені на розвиток, підтримку і максимальне поширення української мови як державної", – додав кандидат.

 

Розгляд скарг щодо дотримання вимог законодавства про державну мову.

 

"Я думаю, що тільки консолідовано, толерантно, культурно, чесно, об’єктивно ми повинні захистити цю мову", – сказав Кремінь.

 

Нагадаємо, посаду мовного омбудсмена запровадили після набуття чинності закону про мову.

 

Як повідомляла УМ, першою мовною омбудсменкою стала Тетяна Монахова, але через пів року пішла з посади, оскільки, за її словами, без секретаріату, який тоді так і не створили, вона була безсила. 

 

24 квітня мовний омбудсмен Тетяна Монахова подала у відставку, а 7 травня її звільнено.

 

Міністерство культури запропонувало Святослава Літинського на посаду уповноваженого із захисту державної мови.