Документальний фільм про Майдан і війну на Донбасі буде змагатися за «Оскар»

15:51, 19.11.2018
Документальний фільм про Майдан і війну на Донбасі буде змагатися за «Оскар»

Українська прем'єра фільму на провідних телеканалах країни відбулася в лютому 2017 року, до річниці пам'яті Небесної сотні

Документальна стрічка про Майдан та агресію Росії в Криму і на Донбасі, знята у співавторстві українським режисером Олесем Саніним і американцем Марком Харрісом, увійшла до лонг-листа претендентів на кращий документальний фільм кінопремії "Оскар".
 
Про це з посиланням на сайт Американської Кіноакадемії пише "Реаліст".
 
Як зазначається, шорт-лист з 15 фільмів буде оголошено 17 грудня.
 
Як відомо, раніше стрічка про боротьбу українців за свободу отримала численні нагороди на кінофестивалях в США і Канаді.
 
А в березні цього року "Переломний момент" вийшов в американський прокат. Фільм демонструвався в кінотеатрах Нью-Йорка, Чикаго, Лос-Анджелеса та інших міст.
 
За підсумками цього прокату, фільм Олеся Саніна отримав 100% позитивний рейтинг за оцінками авторитетних кінокритиків, зібраних на популярному сайті Rotten Tomatoes.
 
Похвальні рецензії на "Переломний момент" написали провідні видання США - New York Times, Los Angeles Times, Variety, Hollywood Reporter. ЗМІ підкреслюють актуальність українського досвіду для Америки після обрання Трампа і російського впливу на інформаційний простір:
 
"Фільм Марка Джонатана Харріса і Олеся Саніна пропонує яскраву і наочну документацію боротьби за демократію, що ще рік тому була б не настільки важливою для американської аудиторії, як сьогодні, коли ми й самі зіткнулися з Кремлівським агітпропом і брехнею", - пише The Village Voice.
 
Фільм "Переломний момент" - охоплює період 2013-2016 років. Серед головних героїв - дитячий театральний режисер Андрій "Богема" Шараскін, лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники Майдану і війни на Донбасі.
 
У фільмі зібрані кіносвідотства політичних, кримінальних, військових злочинів і терактів на території України. За час роботи над фільмом були записані 86 інтерв'ю з учасниками подій на Майдані і сході України і зняті майже 600 годин робочого кіноматеріалу.
 
Українська прем'єра фільму на провідних телеканалах країни відбулася в лютому 2017 року, до річниці пам'яті Небесної сотні.
 
Марк Джонатан Харріс - номінований на Еммі, почесний професор Школи кінематографічних мистецтв Університету Південної Каліфорнії. Його фільм The Redwoods отримав Оскар за кращий короткометражний документальний фільм в 1968 році, а фільми The Long Way Home і Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport були нагороджені Оскарами за найкращий повнометражний документальний фільм у 1997 та 2000 роках відповідно.
 
Олесь Санін - режисер художніх фільмів "Мамай" (2003) і "Поводир" (2014), що висувались Україною на премію Оскар як кращий іншомовний фільм. Продюсер десятків документальних фільмів для Internews Network, Canal + та інших українських і світових телеканалів. Зараз працює над своєю третьою художньої стрічкою "Довбуш".
 
Як повдомляла "УМ", фільм "Донбас" Сергія Лозниці був удостоєний Гран-прі міжнародного кінофестивалю в Севільї.