«Міні-Taurus»: німецький стартап Helsing передасть ЗСУ тисячі новітніх дронів на основі ШІ

16:29, 13.02.2025
«Міні-Taurus»: німецький стартап Helsing  передасть ЗСУ тисячі новітніх дронів на основі ШІ

HX-2 вже виробляють у Німеччині, а закладене в них програмне забезпечення вже зараз використовують в Україні.

Постачання Україні ударних дронів-камікадзе на основі штучного інтелекту у 2,5 раза збільшить німецький стартап Helsing з Мюнхена.

 

Як інформує УМ, про це повідомила DW із посиланням на Bild.

 

Вперше про постачання Збройним силам України ударних дронів на базі ШІ від фірми Helsing стало відомо в листопаді 2024 року. Тоді про це теж спершу написало видання Bild, а згодом цю інформацію підтвердило Міністерство оборони Німеччини. Повідомлялося, що Україні передадуть чотири тисячі безпілотників типу HF-1. У ЗМІ їх тоді охрестили "міні-Тaurus" - це відсилка до назви німецьких далекобійних крилатих ракет TAURUS, які Україна вже тривалий просить у німецької влади.

 

Тепер, за даними Bild, фірма Helsing має намір передати ЗСУ ще шість тисяч удосконалених дронів нового типу HX-2. На сайті виробника зазначається, що "HX-2 вже виробляють у Німеччині", а "закладене в них програмне забезпечення вже зараз використовують в Україні".

 

Як зазначає Bild, дрони HF-1 були спільною німецько-українською розробкою, а HX-2 - тільки німецькою. Її завершили та пустили в серійне виробництво наприкінці 2024 року. Видання називає їх "найсучаснішими в світі безпілотниками-камікадзе".

 

Такі дрони можуть атакувати танки, артилерійські знаряддя, піхоту, командні пункти противника. Завдяки ШІ безпілотник практично невразливий для засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) і глушіння: він самостійно знаходить шлях навіть у погану погоду і може заходити на удар автономно, без зв'язку з оператором.

 

За даними Bild, нова поставка шести тисяч дронів потребує фінансування на суму понад 100 мільйонів євро. Фірма Helsing очікує, що влада Німеччини візьме ці витрати на себе, схваливши новий пакет військової допомоги Україні на три мільярди євро. За даними ЗМІ, за якнайшвидше виділення цих коштів виступають Міністерство закордонних справ і Міністерства оборони ФРН, але остаточної згоди не дає канцлер Олаф Шольц.

 

Компанія Helsing уже відкрила на півдні Німеччини завод для виробництва нових дронів, пише Bild. Точне місце його знаходження тримають у секреті. Потужність підприємства становитиме тисячу дронів HX-2 на місяць. Таким чином Helsing планує повністю виконати новий контракт уже цього року.

 

HX-2 – це високоточний ударний безпілотник X-wing з електроприводом та дальністю польоту до 100 км.

 

Він вдосконалений бортовим штучним інтелектом, який забезпечує повну стійкість до радіоелектронної боротьби.

 

Ще одна особливість – працюючи в складі розвідувально-ударного програмного забезпечення Altra від Helsing, кілька HX-2 можуть об'єднуватися в рої, якими керує одна людина-оператор. 

 

HX-2 був розроблений для масового виробництва зі значно нижчою вартістю за одиницю, ніж звичайні системи, таким чином заповнюючи зростаючу прогалину в можливостях сучасної наземної війни.

 

Як повідомляла УМ, Обіцянки Норвегії: Україна отримає засоби ППО майже на $107 мільйонів.