Результати «Рамштайн-16»: Україна отримає чимало потужного озброєння

12:51, 12.10.2023
Результати «Рамштайн-16»: Україна отримає чимало потужного озброєння

Близько 50 країн контактної групи зобов'язалися виділити кошти на безпосередню допомогу безпеці для України. (Фото Офісу президента)

У Брюсселі завершилось 16-тне засідання контактної групи «Рамштайн».

 

Як інформує УМ, Міністерство оборони України опублікувало перелік дій країн-партнерів для підтримки України за результатами 16-го засідання контактної групи «Рамштайн» посилаючись на дані опублікован 11 жовтня іМіністерством оборони США. .

 

Україна отримає:

 

Від США: новий пакет допомоги на суму $200 мільйонів. Він містить боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю.

 

Від Великої Британії: повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки на €115 мільйонів.

 

Від Данії: передача F-16 на початку 2024 року.

 

Від Фінляндії: новий пакет допомоги на €95 мільйонів.

 

Від Канади: $25 мільйонів на теплу уніформу для військових та підготовку до зимової кампанії.

 

Від Бельгії: підготовка пілотів F-16 та планувальників місій. Також дві бельгійські компанії (Sabena Engineering і Patria Bec) нададуть суттєву технічну підтримку флоту F-16. Бельгія знову прийме на навчання загін українських технічних спеціалістів. З 2025 року Бельгія надаватиме Україні винищувачі F-16.

 

Від Норвегії: $18,5 мільйона на розмінування.

 

Від Іспанії: додаткові системи ППО, допомога теплим одягом для воїнів та генераторами для підготовки до зими, а також €1,5 мільйона на гуманітарне розмінування.

 

Від Німеччини: посилення української системи додатковими ракетами, а також танки.

 

Від Болгарії: меморандум про наміри між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Болгарії. Він визначає, але не лімітує основні напрями подальшої співпраці між країнами в сфері оборони. Крім іншого, документ передбачає співпрацю за напрямами кібернетичної безпеки, стратегічних комунікацій, а також надання матеріально-технічної допомоги. Болгарія буде допомагати з мовними курсами для пілотів F-16.

 

Від Литви: два зенітно-ракетних комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також для зимової кампанії — електрогенератори, армійські похідні ліжка та тепла уніформа.

 

Як повідомляла УМ, 11 жовтня Володимир Зеленський прибув у Брюссель, де відбувалась 16-та зустріч у форматі «Рамштайн». Там утворили «коаліції можливостей» для довготривалого захисту України і стримування російської агресії протягом десятиліть.