Засоби індивідуального захисту: сучасні високоякісні шоломи отримали ЗСУ

14:15, 25.09.2023
Засоби індивідуального захисту: сучасні високоякісні шоломи отримали ЗСУ

П’ять зразків шоломів пройшли військові випробування у підрозділах ЗСУ. (Фото: Телеграм Міноборони України)

На забезпечення в ЗСУ Міністерство оборони України поставило п’ять зразків бойових балістичних шоломів.

 

Як інформує УМ, про це 25 вересня повідомило Міноборони у Телеграм.

 

«Йдеться про шолом повнорозмірний та шолом з високою обрізкою. Вони ідентичні, тільки в одній моделі є вирізи для вух. У шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників спеціальних, ліхтарів і фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери тощо», – повідомили у міністерстві.

 

Для кожного розміру визначена вага, адже, згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг.

 

За словами фахівців з розробки речового майна ЗСУ, «дані шоломи 1-го класу захисту. Повинні витримувати 5 пострілів кулею 9 мм Makarov, 5 пострілів кулею 9 мм Luger. Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м».

 

 

Під час тестування шоломів деякі деталі змінювали, для забезпечення максимальної зручності. Потім виробник відправив їх на балістичні та не балістичні випробування.

 

Також у міністерстві повідомили, що на даний час проводяться військові випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників).

 

Як повідомляла УМ, Українські десантники матимуть нові нарукавні знаки.