Програма єВіідновлення: виплачено перший мільярд грн

15:31, 06.09.2023
Програма єВіідновлення: виплачено перший мільярд грн

На відновлення пошкодженого житла уже виплатили перший мільярд

У рамках програми "єВідновлення" в Україні було виплачено перший мільярд гривень компенсацій громадянам за збитки, завдані їхньому житловому фонду внаслідок бойових дій та конфлікту на сході країни. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення.

 

Зазначається, що виплати за програмою отримали вже 12 146 українців, які звернулися за допомогою. Їм переказали понад мільярд гривень для ремонту пошкоджених російськими обстрілами квартир і будинків.

 

Загалом заяви на отримання допомоги від держави подали більше 41 тисячі людей. Найбільше - з тих територій, які знаходилися під окупацією або ж розташовані поблизу кордону з РФ. 

 

Серед лідерів за поданими заявами та виплатами такі громади:

 

·       Харківська - 7 тисяч заяв;

·       Ірпінська - 3 тисяч заяв;

·       Ізюмська - 1,6 тисяч заяв;

·       Миколаївська - 1,3 тисяч заяв;

·       Балаклійська - 1,3 тисяч заяв.

 

Віцепрем’єр з відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфрастукртури Олександр Кубраков наголосив, що процес – від подачі інформаційного повідомлення до безготівкового розрахунку — максимально цифровізований, алгоритм роботи комісій органів місцевого самоврядування прописаний у Постанові і обмежений чек-листом із вказаною вартістю робіт та будматеріалів. У разі проблемних питань заявник завжди може звернутися до Урядового контактного центру 1545.

 

"І серед масиву дзвінків не було жодного – про несправедливість чи неправомірність. Сподіваюсь, так триватиме і надалі", – зауважив міністр.

 

Понад третина (35%) з тих, хто взяв участь у програмі єВідновлення – це люди, яким за 60. Найстарші одержувачі допомоги – три жінки, яким виповнилося 97 років з Київщини та Миколаївщини.


75% всіх грошей були витрачені на будівельні матеріали у невеликих місцевих магазинах, будівельні роботи також замовлені у фізичних осіб-підприємців.

 

Як повідомляла УМ, за даними Мінінфраструктури, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тис. багатоповерхових житлових будинків і понад 142 тис. приватних садиб, тож коштів на відновлення треба багато. Для цих цілей держава зібрала в спеціальний фонд близько 62 мільярдів гривень, половина з них — це вилучені кошти росіян.