Харчування ЗСУ: Міноборони оголосило тендери на 2022 рік

15:01, 07.01.2022
Харчування ЗСУ: Міноборони оголосило тендери на 2022 рік

Керівництво оборони запроваджує жорсткі умови щодо контролю якості харчування. (www.ukrmilitary.com)

Міністерство оборони України розпочинає процедуру закупівлі послуг з організації харчування у Збройних Силах України згідно річного плану закупівель на 2022 рік.

 

Як інформує "Україна молода", про це повідомляє прес-центр МОУ.

 

Відповідна документація розміщена у системі «Прозорро».

 

Закупівлі проводитимуться за новими процедурами, які визначені Законом України «Про оборонні закупівлі» і вступили в силу з 1 січня 2022 року.

 

Як і було анонсовано 16 грудня 2021 року після погодження річного плану закупівель Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, річний обсяг послуг з організації харчування розподілений на 12 лотів, очікуваною вартістю від 275,8 млн гривень до 388,4 млн гривень.

 

Процедуру закупівлі розпочато по усім 12 лотам.

 

«Я неодноразово підкреслював, що вважаю необхідним демонополізувати закупівлі у сфері оборони, зокрема, це стосується харчування. Ситуація, коли постачання залежить від однієї компанії, яка тотально домінує у цьому сегменті, є неприпустимою. Навіть якщо компанія належно виконує свої обов’язки за договорами, така залежність — це великі ризики і вразливість, які треба виключити.

 

Створюючи умови для вільної конкуренції за прозорими правилами, ми підвищуємо стійкість процесів в армії. Одночасно ми закладаємо досить жорсткі умови щодо контролю якості харчування», — сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

 

Лоти сформовані таким чином, що в угодах з постачальниками передбачені умови, які гарантують безперервне забезпечення військових якісним харчуванням навіть за форсмажорних обставин.

 

«Досвід свідчить, що намагання здолати монополістів часто супроводжується судовими позовами, спробами заблокувати тендери чи зірвати поставки. Тому передбачено механізм, щоб гарантувати безперервність харчування. Лоти сформовані таким чином, щоб забезпечити резервний варіант у випадку, коли якийсь з постачальників не може чи не хоче виконати свої зобов’язання.

 

Скільки буде постачальників — невідомо, їх може бути три, п‘ять або й дванадцять. В будь-якому разі є алгоритм, який визначає резервний план для кожної військової частини. Наступний крок після демонополізації — підвищення якості харчування, аналіз технологічних карт, вибудова системи контролю за приготуванням їжі. Буде нульова толерантність до корупції», — відзначив в свою чергу заступник Міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов.

 

У разі якщо вам відома інформація щодо можливих фактів порушень чи зловживань Міністерство оборони закликає повідомляти про них на «гарячу лінію»:

 

Управління з питань запобігання та виявлення корупції за номером +38 (044) 271 39 86.

 

Як повідомляла "УМ", група нардепів пропонує зробити військовий облік жінок добровільним.