До 30-річчя Незалежності України Нацбанк вводить в обіг нові монети

13:58, 16.08.2021
До 30-річчя Незалежності України Нацбанк вводить в обіг нові монети

Одна із монет, які будуть введені в обіг до річниці Незалежності. (Фото: Нацбанк)

Із нагоди тридцятої річниці Незалежності нашої держави Національний банк введе в обіг чотири пам’ятні монети.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті НБУ.

 

До 30-річчя Незалежності України із серії «Відродження української державності» в обіг буде введено монети:

 

номіналом 5 гривень з нейзильберу (оздоблена кольоровим друком, тамподруком) тиражем 50 000 шт. – з 10 серпня 2021 року;

номіналом 10 гривень зі срібла (оздоблена кольоровим друком, тамподруком), тиражем 3 000 шт. – з 17 серпня 2021 року;

номіналом 50 гривень зі срібла (оздоблена локальною позолотою), тиражем 500 шт. – з 17 серпня 2021 року;

номіналом 250 гривень із золота, тиражем до 400 шт. – з 17 серпня 2021 року.

 

 Крім того, додатково Національний банк до цього свята відкарбує нову інвестиційну монету України. Монета «30 років Незалежності України» номіналом 1 гривня зі срібла, що буде введена у обіг 17 серпня 2021 року тиражем 15 000 шт.

 

Як виглядають «святкові» пам’ятні та інвестиційні монети і як відбувається їхнє карбування, Національний банк продемонстрував журналістам на Монетному дворі.

 

«Цьогоріч ми відзначаємо 30-річницю Незалежності України, і Національний банк вирішив присвятити цій даті низку монет, які назавжди вкарбують її в історію України та світу. Ми намагалися зобразити на наших монетах усю палітру національних символів та поєднати їх із сучасними новаціями і технологіями карбування», - наголосив під час презентації директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

 

Він розповів, що першу пам’ятну монету, присвячену 30-річчю Незалежності України, українці зможуть придбати вже  цими днями «Пам’ятна монета з нейзильберу вже доступна для купівлі у інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку, а також згодом придбати їх можна буде у банків-дистриб’юторів з продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції».

 

Нагадаємо, що власне монетне виробництво в Україні було створене в 1998 році. Підрядником будівництва був Австрійський монетний двір.

 

За рік підприємство здатне виготовити близько 1,2 млрд шт. обігових монет, близько 1 млн шт. пам’ятних монет із дорогоцінних та недорогоцінних металів.

 

За час свого існування на підприємстві було відкарбовано понад 20 млн пам’ятних монет, більше 11 млрд розмінних та обігових монет.