ВАКС відмовився відновлювати справу «Роттердам+»

15:23, 24.09.2020
ВАКС відмовився відновлювати справу «Роттердам+»

Рішення може бути оскаржене в Апеляційні палаті Антикорсуду.

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка відмовила екснардепу Чумаку у задоволенні скарги на постанову прокурора САП Пономаренка про закриття провадження щодо "Роттердам +".

 

Як інормує УМ, про це повідомляє Центр протидії корупції у Telegram.

 

"Суддю чомусь не переконало те, що Пономаренко проігнорував більшість доказів під час закриття справи, послався на експертизи, які не заперечили збитки, а написали про "неможливість" зробити висновок", - йдеться у повідомленні.

 

У ЦПК додали, що такого рішення очікували і категорично з ним не згодні.

 

Рішення судді Широкої може бути оскаржене в Апеляційні палаті Антикорсуду.

 

"Також ми подали скаргу від Центру протидії корупції як одного із заявників у справі, яку розглядатиме суддя Олійник", - заявили в ЦПК.

 

Нагадуємо, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який керує справою з боку САП, вніс постанову про закриття справи "Роттердам+".

 

Як повідомляла УМ, У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

 

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

 

8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

 

Зокрема, йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП;  заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департамента однієї з компаній зазначеної групи, поінформували в Антикорупційному бюро.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме 50 млн грн застави для одного з фігурантів справи щодо запровадження так званої формули «Роттердам+».  йдеться про директора ДП "Оператор ринку" колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокімова.

 

Раніше детективи Національного антикорупційного провели обшуки в офісі фінансової групи компаній.


НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну за формулою "Роттердам+" потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.

 

Вовк назвав справу "Роттердам+" "розкрученою медійно-юридичною бульбашкою та заявив про "політичний характер переслідування" його особисто і колег.