ЄС кредитуватиме країни-члени для стримування безробіття

15:33, 20.05.2020
ЄС кредитуватиме країни-члени для стримування безробіття

Обсяг програми - до 100 мільярдів євро.

SURE - тимчасової кредитної допомоги з боку ЄС країнам-членам для заходів зі збереження робочих місць в умовах кризи, спричиненої пандемією COVID-19. Про запровадження такого інструменту домовились в ЄС.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє DW.

 

Рада ЄС з економіки та фінансів у вівторок, 19 травня, ухвалила відповідне рішення.

 

Обсяг програми - до 100 мільярдів євро. У рамках цього інструменту країни-члени ЄС матимуть змогу отримати від блоку позики на вигідних умовах через суттєве збільшення державних видатків. Йдеться про видатки з 1 лютого поточного року, пов'язані з національними програмами допомоги в умовах неповної зайнятості та схожими заходами, у тому числі для самозайнятих осіб, а також санітарно-гігієнічними заходами, передусім щодо облаштування робочих місць.

 

SURE є одним з трьох захисних механізмів загальним обсягом 540 мільярдів євро для найманих працівників, підприємців та країн-членів, щодо яких домовилася Єврогрупа 9 квітня. Глави держав та урядів країн-членів ЄС схвалили домовленість 23 квітня та поставили завдання, аби пакет був готовий до застосування з 1 червня.

 

Як повідомляла УМ, для допомоги людям, які втратили роботу під час карантину через пандемію коронавірусу, Уряд України виділить 6 млрд гривень.

 

За даними соціологів, заощадження деяких українців закінчаться вже до кінця квітня-травня. Запас міцності у самої держави також вичерпується.