Уряд назвав умови для відправлення українських заробітчан в ЄС

09:06, 30.04.2020
Уряд назвав умови для відправлення українських заробітчан в ЄС

Чартери для сезонних працівників будуть організовуватися постійно.

Кабінет Міністрів готовий до переговорів з країнами Європейського союзу, які захочуть офіційно запросити українських працівників на сезонні роботи.

 

Про це написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

 

"Важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від 3 місяців з дотриманням всіх соціальних гарантій і умов праці українців. Координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції", - написав Шмигаль.

 

Так, Шмигаль повідомив, що висунув таку пропозицію під час зустрічі з послом Європейського Союзу в Україні Маат Маасикасом і тимчасово повіреним у справах США в Україні Христиною Квін. Також він зазначив, що поки уряд не отримував офіційних звернень від інших країн, крім Фінляндії. 

 

Додамо, що переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт, буде вести віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

 

"Сьогодні прем'єр-міністр уповноважив мене займатися цим питанням з конкретними країнами про організовані поїздки. Ми зараз намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном. Цих людей цінують за кордоном, своїм сім'ям в Україні вони приносять дохід", - сказав Пристайко.

 

За словами віцепрем'єра, в уряді б хотіли, щоб ці люди залишилися в Україні і зробили "внесок в економіку країни, наприклад, побудувавши свої ферми". "Державі ці люди дуже потрібні. Вони гнучкі, активні, готові виїхати за тисячі кілометрів від рідної домівки, щоб заробляти. Адже ми ж не Радянський Союз, ми не можемо їх тримати насильно", - сказав він.

 

Пристайко повторив позицію уряду про те, що немає ніякої мови про будь-які заборони на виїзд, і заявив, що чартери для сезонних працівників будуть організовуватися постійно.

 

Однак, за його словами, важливо зрозуміти різницю між заробітчанами, які постійно неорганізовано перетинають український кордон, чим посилюють ризики загрози нового спалаху коронавірусу,, і сезонними робітниками, які їдуть за кордон на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації і вимог безпеки.

 

"Ви ж бачите, які області постраждали від коронавірусу найбільше. Давайте говорити чесно - це області вздовж кордону. Тому, одна справа, коли ми говоримо про сезонних працівників, які їдуть на сезонні роботи на 3-6 місяців, маючи медичну страховку, гідну зарплату, форми і умови роботи, і роблять це не перший рік. Щодо таких робітників ми продовжуємо вести переговори з конкретними країнами і будемо забезпечувати цю організовану сезонну роботу", - заявив він.

 

Нагадаємо, Кабінет міністрів заявив, що розглядатиме окремо кожен запит щодо сезонних працівників з України і прийматиме рішення виходячи з поточної епідемічної ситуації.

 

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував слова посла Естонії в Україні Каимо Кууска про те, після дозволу на виїзд 200 українців на сезонні роботи у Фінляндії український уряд призупинив подальші чартери.

 

"Зараз усі зусилля уряду спрямовані на те, щоб повертати з-за кордону українців, які застрягли в різних країнах, щоб вони могли вдома безпечно і максимально комфортно переживати карантинні заходи. Тому нелогічно виглядає паралельно організовувати масові чартери для вивезення з України українців. Але ми налаштовані конструктивно. Ми розуміємо потребу в працівниках наших партнерів. Будемо готові переглянути цю позицію в контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу", - сказав він.

 

Минулого тижня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що заробітчани є "навченою в Європі робочою силою" і могли б бути корисними для розвитку економіки в Україні, тому їх "треба зберегти".