Google оштрафували на рекордні 4,3 млрд євро за несправедливість Android

15:08, 18.07.2018
Google оштрафували на рекордні 4,3 млрд євро за несправедливість Android

Рішення щодо Android є найважливішим з тріо антимонопольних справ проти Google. Фото itc.ua

Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на 4,3 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства у справі, пов'язаній з операційною системою Android.
 
Рішення офіційно оголосять сьогодні, повідомляють Politico та AFP.
 
Це найбільший антимонопольний штраф, який коли-небудь стягували європейські органи з питань конкуренції з однієї компанії.
 
Єврокомісія вважає, що Google використовував Android, який є безкоштовною операційною системою та встановлений на три чверті європейських смартфонів, щоб несправедливо посилити своє панування в онлайн-пошуку серед конкурентів.
 
В Єврокомісії також вказали, що зв'язки компанії з деякими найбільшими в світі виробниками телефонів, включаючи контракти, які вимагали від них попереднього встановлення пошуковика і веб-браузера Google, також перешкоджали вибору споживача та підривали конкуренцію.
 
Google неодноразово заперечував, що Android порушує законодавство про конкуренцію, кажучи, що будь-яка компанія може використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом, але компанії самі роблять вибір.
 
Рішення щодо Android є найважливішим з тріо антимонопольних справ проти Google. В Єврокомісії також вважають несправедливим, що компанія може рекламувати свої оголошення в нових програмах для смартфонів більше, ніж будь-який інший конкурент.
 
Штраф для Google відбувається в умовах торгового конфлікту між Сполученими Штатами та ЄС і перед візитом президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера до Вашингтона на наступному тижні.
 
Як відомо, в 2017 році Єврокомісія оштрафувала Google на 2,4 мільярда євро за те, що компанія надавала найкращі умови на платформі для своїх товарів у порівнянні з конкурентами.
 
В травні повідомлялося, що близько 10 співробітників компанії Google звільняються із роботи на знак протесту проти того, що в рамках програми Project Maven компанія співпрацює із Пентагоном.