В Україні побудують транспортну систему Hyperloop в три етапи

20:51, 22.02.2018
В Україні побудують транспортну систему Hyperloop в три етапи

Міністр Володимир Омелян розповідає подробиці проекту Hyperloop.

Будівництво тестового майданчика для надшвидкої транспортної системи Hyperloop, розробленої Ілоном Маском, розпочнеться в місті Дніпро. Загалом проект транспортної системи планують реалізувати в Україні в три етапи.  

 

Подробиці реалізації проекту будівництва Hyperloop розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян під час прес-конференції у четвер.

 

"Для себе ми розробили три стадії реалізації проекту. Перша стадія повністю лежить на плечах Національної академії наук. Ми сподіваємося, що найближчим часом цей проект буде затверджений як пріоритетний. Ми отримаємо наукову оцінку, щоб прорахувати всі ризики, а також вплив на регуляторне середовище", - повідомив  міністр інфраструктури.

 

За його словами, лише після цього проект переходить у другу стадію.

 

"Друга стадія - тестовий майданчик, який буде розміщений в Дніпрі. Під це ми хочемо залучити, в першу чергу, приватні інвестиції", - зазначив пан Омелян. І додав, що після проходження тестового етапу "ми переходимо до промислового будівництва. Це третій етап".

 

Міністр інфраструктури зазначив, що на реалізацію всіх трьох етапів може піти багато часу: "Не треба очікувати, що завтра ми відкриємо двері, сядемо в капсулу і "помчимо". Бо навіть на світовому рівні ця система не є досконалою".

 

Будівництво тестового майданчика для надшвидкої транспортної системи Hyperloop, розробленої Ілоном Маском, почнуть у місті Дніпро. Розробкою технології займеться ще не створена компанія, яка буде називатися HypeUA.

 

"Ми робимо ставку на ревіталізацію наших технологій. Надшвидкісні залізниці, які рухаються зі швидкістю 500-600 км/год відходять у минуле з появою Hyperloop", - сказав Омелян.

 

Майданчик для тестування даного виду транспорту з'явиться в Дніпрі за підтримки партнерів, які будують Hyperloop в Мексиці.

 

До проекту приєдналися Національна Академія наук, Octagonal Corporation, Південмаш, Каховський завод електрозварювального устаткування, Інтерпайп, Unit.City,  Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та Платформа розвитку інновацій.

 

За словами директора Південмашу, учасники робочої групи спілкувалися із засновником проекту Hyperloop One Ілоном Маском. Однак набагато більш активну участь в будівництві українського майданчика прийме компанія, яка займається будівництвом Hyperloop в Мексиці - вона буде консультувати робочу групу створеного Центру транспортних інновацій.

 

Нагадаємо, Hyperloop - це розроблена Маском транспортна система, що складається із сталевих труб, усередині яких переміщається поїзд - герметична капсула на аеродинамічній подушці. Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину.