У Миколаєві зупинився суднобудівний завод

21:49, 31.10.2017
У Миколаєві зупинився суднобудівний завод

Миколаївський суднобудівний завод не може утримувати ракетний крейсер проекту 1164.

Державне підприємство "Миколаївський суднобудівний завод", яке входить до складу державного концерну Укроборонпром, зупинило роботу через те, що держава не фінансує утримання одного з ракетних крейсерів.

 

Про це повідомили у прес-службі «Укроборонпрому» у вівторок.

 

Причиною зупинки представники державного концерну називають відсутність рішення Кабінету Міністрів щодо фінансування утримання ракетного крейсера проекту 1164.

 

Також зараз арештовані рахунки підприємства, а заборгованість по заробітній платі становить понад 58 млн грн.

 

Зазначається, що завод  вже третій рік самостійно виконує відповідні роботи, оскільки припинення підтримки крейсера призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул.

 

В держконцерні додали, що у результаті руйнування та проведення консервації спеціальних виробів і його складових вартість крейсера у розмірі капітальних інвестицій впаде до вартості металобрухту.

 

Крім того, наголошується, що 30 жовтня керівництво Укроборонпрому звернулося до секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олександра Турчинова з проханням сприяти у вирішенні долі стратегічного підприємства.

 

Миколаївський суднобудівний завод спеціалізується на будівництві суден усіх типів з масою корпуса до 28 тис тонн, а також виконує ремонт судів. З квітня 2011 року завод включений до складу «Укроборонпрому», який об’єднує 134 підприємства військово-промислового комплексу.