Українська місія на місяць вперше відбудеться у 2022 році

16:29, 30.08.2021
Українська місія на місяць вперше відбудеться у 2022 році

Гендиректор компанії Spacebit Павло Танасюк (Фото: facebook.com/spacebit1)

Першу українську місію на Місяць, в рамках якої на поверхню супутника буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень, здійснить у 2022 році британська компанія Spacebit у співпраці з американськими партнерами.

 

В рамках місії на поверхню супутника буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень.

 

Як передає Україна молода, про це розповів засновник та гендиректор компанії Павло Танасюк під час пресконференції на тему «Spacebit здійснить першу українську місію на Місяць»

 

"Це дуже важлива подія. Ми сьогодні анонсуємо першу українську місію на Місяць", - сказав він.

 

За його словами, в рамках місії, яка коштуватиме українській стороні близько 1,5 мільйона доларів, на супутник буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень на поверхні Місяця.

 

Йдеться про камери та радіаційні сенсори, що будуть виготовлені українськими інженерами та протестовані компанією спільно з Конструкторським бюро “Південне”, Науково-виробничим підприємством «Меридіан» ім. Корольова, підприємством Екотест та ТитанЕра.

 

Як вважає пан Танасюк, така місія дозволить Україні приєднатись до клубу привілейованих країн, які доставили вантаж на супутник. Подібна логістика до цього вдавалась лише трьом державам — США, Китаю та Росії.

 

Крім того, це відродить роль України як космічної держави на міжнародній арені та надасть старт для розвитку вітчизняних космічних проєктів у співдружності з державним сектором.

 

"Про цей проєкт дізнаються у всьому світі, адже Україна стане однією з небагатьох держав, яка змогла успішно доставити науковий вантаж на Місяць", - додав Танасюк.

 

Зауважимо, Spacebit – це приватна британська компанія, яка розробляє технології космічної робототехніки для місячних і планетарних місій, працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, які включають штучний інтелект і передову мікробототехніку.

 

Spacebit була заснована в 2014 році українцем Павлом Танасюком.

 

Як повідомляла "УМ", американці відмовилися купувати ракетні двигуни для першого ступеня РД-180 в Росії.