Кубок світу: Дмитро Котовський здобув золото з лижної акробатики

17:01, 04.02.2023
Кубок світу: Дмитро Котовський здобув золото з лижної акробатики

Стрибок Котовського став рекордним в історії України та перервав 8-річну серію без перемог на Кубку світу (Фото НОК України)

На четвертому етапі Кубка світу першу перемогу для збірної України з лижної акробатики у чоловічих змаганнях здобув Дмитро Котовський.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє НОК України в суботу. 

 

Перед цим стартом українська команда остаточно втратила на сезон дворазового олімпійського призера Олександра Абраменка, у якого діагностували розрив хрестоподібної зв'язки. Тож на старт етапу вийшли четверо атлетів: Дмитро Котовський (дворазовий призер етапів цього сезону), Олександр Окіпнюк, Володимир Кушнір та Максим Кузнєцов.

 

Формат етапу незмінний, як і на всіх попередніх: кваліфікація (потрібно потрапити у топ-12, інші вилітають), тоді перший фінал (потрапити у топ-6), а далі безпосередньо "великий фінал" з боротьбою за медалі.

 

Кваліфікацію вдалося подолати трьом українцям: Окіпнюк впав на приземленні і не потрапив у топ-20, інші три українці - у топ-4 найкращих. Також втрьох синьо-жовті атлети пройшли перший фінал - Котовський, Кушнір та Кузнєцов показали четвертий, п'ятий і шостий результати. Це уперше в історії Кубка світу одразу три українці вийшли у суперфінал.

 

 

Безпосередньо у стрибках за медалі піднятися на подіум зміг лише лідер команди, 21-річний Дмитро Котовський. Він виконав надскладний стрибок під назвою "Ураган" (складність - 5.2 бала) - і виконав його практично ідеально. Судді оцінили стрибок Котовського у 138.82 бала - це перше місце. 

 

Найближчого суперника Котовський випередив на більш ніж 18 балів.

 

Для Котовського це перша перемога у кар'єрі на рівні Кубка світу. А також третій подіум поспіль у сезоні: він був третім та другим на попередніх двох етапах. Тож у загальному заліку Кубка світу 21-річний українець піднявся на друге місце.

 

Як повідомляла УМ, у швейцарському Ленцергайде пройшла жіноча спринтерська гонка на 7,5 км чемпіонату Європи з біатлону. «Золото» для України здобула на дистанції Анастасія Меркушина. Вона показала час 23 хвилини 14,5 секунди і не припустилася жодного промаху на вогневих рубежах.