Українцям пропонують новий календар державних свят

Українцям пропонують новий календар державних свят

Український інститут національної пам’яті пропонує впорядковувати календар державних свят і пам'ятних днів в Україні. Відповідні пропозиції до законопроекту “Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні” науковці подадуть на розгляд Верховної Ради найближчим часом.

У Дніпрі створять культурно-історичний «заповідник» комуністичних ідолів

Процес декомунізації на Дніпропетровщині проходить, як і скрізь по Україні. І не тільки щодо перейменування топонімів, а й демонтажу пам’ятників.

У Києві перейменували завод "Ленінська кузня" на "Кузню на Рибальському"

У Києві перейменували завод "Ленінська кузня" на "Кузню на Рибальському"

Акціонери суднобудівного заводу "Ленінська кузня" вирішили перейменувати підприємство у "Завод "Кузня на Рибальському" на загальних зборах у Києві в четвер.

Помста комдиву Щорсу

Помста комдиву Щорсу

Якщо декомунізацію вчасно не проводить влада, то за неї беруться інші. Добре відомий усім киянам і гостям столиці пам’ятник Миколі Щорсу на коні, що на бульварі Шевченка, біля кас попереднього продажу залізничних квитків.

У Києві відпиляли ногу коня з пам’ятника Щорсу

У Києві відпиляли ногу коня з пам’ятника Щорсу

Вандали відпиляли частину правої передньої ноги коня з пам’ятника командиру Червоної Армії Миколі Щорсу в Києві цими днями. Оскільки бронзову кінну статую Щорса готували до демонтажу в рамках декомунізації і прикрили банерами, наразі невідомо хто саме і коли це зробив.

Сенат Польщі відкликав законопроект про заборону українського націоналізму

Сенат Польщі відкликав з Сейму свій законопроект про заборону пропагування комунізму, в якому заборону розширено також і на “український та литовський націоналізм”.

У Польщі розсекретили спіробітників комуністичних спецслужб і їхніх агентів

Інститут національної пам'яті (IPN) Польщі відкрив для усіх бажаючих вдосконалену базу осіб в Інтернеті, які працювали в комуністичних спецслужбах Польщі, або їх агентами.