Червоне — то любов?

У рамках закону про декомунізацію постановою Верховної Ради України місто Червонозаводське одним із перших населених пунктів перейменовано на Заводське (м’яко кажучи, нова назва своєю «милозвучністю й оригінальністю» викликає щонайменше подив). Міський голова Червонозаводського Віталій Сидоренко стверджує, що громада невдоволена і збирається оскаржувати цю постанову у Вищому адміністративному суді.

Територія ідентичності

Територія ідентичності

Завдяки їй маємо можливість зануритися в життя Полтавської губернії на межі віків — багато світлин є кращими зразками фотодокументалістики. Усі ці фотознімки, на щастя, збереглися у приватних колекціях.

Трохи сонця в холодній воді

Трохи сонця в холодній воді

44-річний житель Миргорода Сергій Юрко два роки вивчав в університеті фізику, а потім — психологію. Та гору в ньому взяв урешті-решт фізик — Сергій захопився винахідництвом у галузі сонячної енергетики. Говорить, що підштовхнула його до цього газова війна Путіна проти України.

Гірська порода

Гірська порода

Із 76-річною Анастасією Дойніковою вiдразу знайшли спільну мову, бо, як виявилося, і вона, і я свого часу піднімалися на одну й ту саму вершину — діючий вулкан Авачинського, що на Камчатці. В оселі Анастасії Йосипівни змонтована спортивна стінка, поряд лежать гантелі: щоденна гімнастика для спортсмена має бути обов’язковою.

Оксанина «латина»

Оксанина «латина»

Недаремно кажуть, що характер формує долю. Шматок льоду, який несподівано впав із даху будинку, відіграв фатальну роль у житті полтавки Оксани Іщенко (нині Арц): іще студенткою, на останньому курсі Полтавського будівельного інституту, вона опинилася в інвалідному візку. Проте це не вплинуло на її характер, не зламало духу.

Той, що несе в собі тепло

Той, що несе в собі тепло

Усе як завжди: до великих снігів ми знову виявилися неготовими. Це видно неозброєним оком: у двобої з ними наші комунальні служби програють. Тож кожен бореться із заметами як може. У Полтаві на кожному кроці спостерігала таку картину: водії штовхають свої автівки або ж, діставши лопати, самотужки визволяють їх зі снігового полону, згадуючи при цьому місцеву владу й зокрема комунальників — хто як може в міру свого виховання.

Хорол без ідола

На всю Україну прославилися новообрані депутати Хорольської міської ради, відмінивши рішення своїх попередників (майже дворічної давності) про перейменування в райцентрі вулиці Леніна на вулицю Небесної сотні. Депутат міської ради від Радикальної партії Анатолій Ящук, котрий голосував проти відміни тієї першої постанови, подав позов до місцевого районного суду із проханням визнати незаконним та скасувати рішення сесії міської ради від 23 грудня минулого року.

І нема на то РАДИ

І нема на то РАДИ

Бурхливі політичні пристрасті розгорілися у районному центрі Карлівка, що на Полтавщині, перед обранням голови районної ради. Коаліція у складі депутатів від «Батьківщини», «Блоку Петра Порошенка» та «Свободи» висунула тоді кандидатуру Петра Світлика.

У домі, який спорудив собі сам,

У домі, який спорудив собі сам,

Такий будинок у Полтаві в районі колишнього Малобудищанського цегельного заводу будують члени громадського об’єднання «Центр підприємливих людей». Скинувшись коштами, усі роботи виконують власноруч, щоб показати: таку споруду (причому всього за 3—4 місяці) може звести будь-хто — для цього навіть не обов’язково мати будівельні навички.

«Україна без Яценюка!»

«Україна без Яценюка!»

У тексті звернення зокрема зазначається, що «результатом року діяльності уряду на чолі з Прем’єр-міністром Яценюком, який прийшов до влади на крові героїв Революції гідності та російсько-української війни, стали божевільне зростання комунальних тарифів, урізання соціальних стандартів, намагання розпродати стратегічні і прибуткові підприємства та землі сільськогосподарського призначення, переслідування політичних опонентів...