Фантастика з непотребу

Фантастика з непотребу

Заголовок до цього матеріалу народився вже в перші хвилини перебування в незвичайному будинку в приміському селі Гаї Шевченківські, що під Тернополем. Народився від неабиякого і щирого захоплення на перехресті двох значень слова «фантастичний» — як ірреальний і як дуже красивий.

«Громада» була таємною

«Громада» була таємною

На фасаді одного з найстаріших будинків у центрі Тернополя встановлено першу в Україні меморіальну дошку, що вшановує пам’ять славнозвісного таємного молодіжного товариства «Громада» (відразу зазначу, що Павло Лазаренко і К° тут ні до чого).

Безпечний букет

Безпечний букет

У ніч iз суботи на неділю тернопільські кладовища мали вражаючий вигляд — майже на кожній могилі горіли свічки, причому на більшості їх було по кілька, а на деяких навіть більше десятка. Але до модного Хелловіна це жодного стосунку не мало. Як відомо, 1 листопада Римо-католицька церква святкує День усіх святих, а наступного дня поминає всіх померлих.

Посміхніться, вас знімають

Згідно з рішенням, яке підписав на початку цього навчального року міський голова Тернополя Сергій Надал, у тернопільських школах почали встановлювати відеокамери для зовнішнього і внутрішнього спостереження. З їх допомогою за дітьми можуть дистанційно спостерігати як учителі, так і батьки, до того ж новація (разом із системою електронних перепусток, про яку «УМ» уже писала) покликана підвищити безпеку навчальних закладів.

Стрес-тест для медиків

У Тернополі розпочали підготовку до проведення Всеукраїнського збору-вишколу медиків-волонтерів, який відбудеться в листопаді. Його мета — навчити лікарів та фельдшерів з усіх областей ефективно працювати на полі бою та територіях поблизу центрів військового конфлікту.

«Гермес», бог шахрайської еміграції

«Гермес», бог шахрайської еміграції

У Тернополі розкрито грандіозну аферу, пов’язану з еміграцією українців до Сполучених Штатів Америки. Солідна, на перший погляд, фірма «Гермес» з десятирічним досвідом роботи, офісом у центрі міста та філіями в інших областях, яка широко рекламувала свою діяльність у сприянні виїзду в США, виявилася нічим іншим, як штабом кримінальної структури.

Шукати і знайти

У Тернополі відбулося офіційне відкриття Всеукраїнського центру пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО, засновницею якого стала радниця голови Тернопільської облдержадміністрації Алла Борисенко (волонтерське псевдо «Чонгар»).

І де тепер житимуть привиди?

І де тепер житимуть привиди?

У селищі Коропець Монастириського району Тернопільщини зазнав серйозної руйнації старовинний палац графа Бадені — там впали частина куполу та перекриття між першим і другим поверхами в центральній частині будівлі та її правому крилі.

Диво-сад

Диво-сад

Правду кажуть, що захопитися чимось добрим і корисним усерйоз, вкладаючи у це всю свою душу — це наче отримати додаткову силу. А ще — можливість творити справжні чудеса, принаймні досягати результатів, які більшість навколо вважає майже фантастичними і недосяжними.