Свій серед своїх

Тернопільська міська організація Спілки української молоді в Україні розпочала реалізацію у Тернополі проекту «Свій серед своїх», мета якого — допомогти соціальній адаптації переселенців зі сходу України та залучити їх до повноцінного та активного життя в громаді. Менталітет, звичаї та традиції західняків і східняків дещо відрізняються.

Поетичний виклик

Активісти тернопільської «Молодої Просвіти» розпочали відеоестафету SchevchenkoChallenge, присвячену 201-й річниці від дня народження геніального українського поета Тараса Шевченка. З практикою естафет-флешмобів (у перекладі з англійської слово challenge означає «виклик») багато українців познайомилися минулого року, коли в країні набрав популярності славнозвісний Ice Bucket Challenge.

Бандерівська абетка

Бандерівська абетка

Маленький воїн із незвичним ім’ям Алярмик (від слова «алярм», що використовувалось колись серед бійців Української повстанської армії як заклик до готовності діяти в разі небезпеки) народився трохи більше року тому в Тернополі. Точніше — вийшов iз-під пера відомого тернопільського історика і громадського діяча Олега Вітвіцького, який вирішив створити для дітей саме українського патріотичного героя в піку різним Бетменам і тому подібним персонажам.

Геніальні вівці аристократа

Геніальні вівці аристократа

Тернопільщина, невеликий патріотичний регіон зі складною історією, дала світові багато надзвичайно талановитих людей. І так склалося, що чимало з них реалізовували свій талант і здобували славу далеко не лише від своєї малої батьківщини, а й від України взагалі.

Про мову — принципово

Сесія Тернопільської міської ради прийняла звернення до Верховної Ради України, в якому депутати просять підготувати та невідкладно внести на розгляд вищого законодавчого органу законопроект про внесення змін до Закону «Про рекламу».

Для армії — від бабусі

У Тернополі, мабуть, уже не залишилося категорії людей чи сфери діяльності, не причетних до допомоги українській армії та добровольцям АТО. Нещодавно на потреби наших воїнів пішли тисячі гривень, що їх наколядували під час Різдвяних свят школярі.

«Маланка» переселилася в місто

«Маланка» переселилася в місто

Свято Маланки на Новий рік за старим стилем — це давня традиція українського народу. Учасники театралізованого дійства щороку перевдягалися в різних кумедних персонажів і з яскравою народною виставою мандрували від хати до хати. В незалежній Україні цю традицію почали відроджувати.

Свята «діорама»

Ось уже кілька років поспіль у тернопільській церкві святого апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого, встановлюється унікальна шопка — символічно декороване місце народження Ісуса Христа. Ось і цього року тут побито рекорд України за її величиною — своєрідна діорама займає всю стіну храму і має 27 метрів у висоту та 41 — у ширину.

Небезпечна «Картопелька»

Майже сім десятків людей із Тернополя та районів області потрапили на лікарняні ліжка з різного ступеня отруєннями кондитерськими виробами, і майже третина з них — діти. Біда прийшла разом iз тістечками «Рафаело», «Картопелька», тортом «Наполеон» та іншими популярними солодощами, придбаними в різних торгових точках, але виготовленими одним виробником.

Студентський самосуд

Четвертому профтехучилищу Тернополя не щастить iз керівниками. Колишнього його багаторічного директора Романа Півторака було звинувачено відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, серед яких і «Експлуатація дітей».