Вальдемар Дзикі: Для каналів період виборів — додаткова можливість заробити гроші

Вальдемар Дзикі: Для каналів період виборів — додаткова можливість заробити гроші

Телеканал «Україна», що починав із роботи центрального офісу в Донецьку і належить одному з найбагатших вітчизняних бізнесменів — Рінату Ахметову, в передвиборчий час не може не привертати увагу. Проте ЗАТ «Телерадіокомпанія «Україна», основним акціонером якої є «Систем Кепітал Менеджмент», не менш цікаве і як телеструктура, що швидко розвивається. Динамічно набирає усе більшу долю аудиторії власне канал «Україна». Порівняно з минулим роком доля телеканалу виросла більше, ніж у півтора раза. Про найближчі й перспективні плани ТРК «Україна» ми говоримо з її генеральним директором Вальдемаром Дзикі.

Телеера «Пінчуків» — правда чи міф?

Телеера «Пінчуків» — правда чи міф?

Минулої п’ятниці у столичному Жовтневому палаці культури і мистецтв були червона доріжка, довгі сукні, статуетки переможців — найдостойніші вітчизняні телевізійники отримували національну премію «Телетріумф–2009».

Народна зірка — у «французькій» студії?

Народна зірка — у «французькій» студії?

Розважальними талант–шоу українського телеглядача вже не здивуєш. Незабаром знову збиратимуть рейтинги «енні» сезони «Танцюю для тебе» («1+1»), «Фабрики зірок» («Новий канал»), «Танцюють усі» та «Україна має талант» (СТБ). Ці видовищні багатотижневі змагання у прямому ефірі за участю зірок і талантів із народу вітчизняні телевізійники, як відомо, роблять за купленими форматами, «обкатаними» на телеаудиторії інших країн. Тому подією на вітчизняному телепросторі можна вважати підготовку каналом «Україна» власного музичного шоу «Народна зірка». Чи зможе цей телепроект за оригінальною ідеєю конкурувати з іншими талант–шоу — побачимо у жовтні. А зараз зазирнемо на телекухню, де готують «Народну зірку».

Новини «Тоніса» в ефірі

У середу, 2 вересня, в ефірі телеканалу «Тоніс» випуски новин з’явилися. Страйк телевізійників, про який «УМ» писала у номері того дня, тривав лише кілька годин поспіль. Керівництво «Тоніса», як і планували, зібрало «літучку». На переговорах із невдоволеними кількамісячною заборгованістю співробітниками голова правління телеканалу Дмитро Тузов запевнив людей, що до кінця тижня їм виплатять увесь борг із заробітної плати. Генпродюсера Юрія Нікітіна на зібранні не було. Протестувальники кажуть, за словами Тузова, що Нікітін у відповідь на невдоволення пропонував звільнити бунтівників.

Страйкопрофілактика

Страйкують не лише шахтарі. З понеділка активно почали відстоювати свою професійну гідність працівники телеканалу «Тоніс». Спочатку про наміри страйкувати заявили журналісти, констатувавши в заяві керівництву, що у разі невиплати заборгованої зарплати 2 вересня не вийдуть випуски новин на каналі. Учора до працівників новиннєвих проектів приєдналися співробітники виробничого відділу та ефірної служби телеканалу. Останні у разі невиплати зарплатні за чотири місяці збираються розпочати страйк 7 вересня — і наступного понеділка «Тоніс» узагалі може не з’явитися в ефірі.

Олексій Мустафін: Бажано, щоб політикою не захоплювалися інвестори, навіть як хобі

Олексій Мустафін: Бажано, щоб політикою не захоплювалися інвестори, навіть як хобі

Олексій Мустафін — журналіст зі знакової для вітчизняного телебачення команди «Післямови». Він працював на «Плюсах», «Інтері», уже четвертий рік — заступник гендиректора з інформаційного мовлення каналу СТБ. З посади керівника інформаційно–аналітичної служби потужного «Інтеру» Мустафін перемістився на канал другого ешелону з надією перспективи розвитку раніше солідного бренду «Вікон». І впродовж кількох років новини СТБ, за оцінкою експертів, знову стали одними з кращих на українському ТБ.

З якого каналу політикою пахне?

З якого каналу політикою пахне?

Початок нового телесезону цьогоріч майже збігається у часі зі стартом передвиборчої кампанії. І це означає, що політики якомога частіше намагатимуться «працювати у телевізорі». Але для цього їм потрібні ефіри — прямі чи в запису. У телевізійників, якщо вони не збираються лобіювати «своїх», інше завдання — показати народу справжню сутність усіх сил, що прагнуть посадити на президентську вершину свою кандидатуру. Ми спробували дослідити, хто, в яких проектах і як найближчим часом намагатиметься відображати політичні події на вітчизняному ТБ.

Рокіровка на «плюсах»

Рокіровка на «плюсах»

Практично все літо керівництво «1+1» підшуковувало кандидатуру на посаду керівника департаменту інформаційного та суспільно–політичного мовлення. За інформацією «УМ», точно пропонували цю посаду Оксані Зінов’євій. Неначе через непорозуміння в прес–службі телерадіокомпанії «Україна», новостворюваний канал «Новини» якого очолює колишня ТСНівка, навіть вийшла інформація, що Оксана вже звільнилася з телеструктури Ріната Ахметова. Це все складало пазл «Зінов’єва очолить ТСН». Проте на останньому етапі офіційно всі зайняли свої попередні позиції. Ще серед достойників, яким пропонували очолити новини «плюсів», називали Олексія Мустафіна, заступника голови правління з інформаційного мовлення каналу СТБ.

Українське кохання з польським акцентом

Українське кохання з польським акцентом

У павільйоні кіностудії імені Довженка з табличкою на дверях «Тільки кохання» — кілька стаціонарних інтер’єрів та шість розбірних: вітальні, кухні, робочий кабінет, клуб «Лас–Вегас». Зараз головна героїня нової 100–серійної саги, молода вчителька англійської Ольга вдома з батьком. Три камери знімають дубль, де тендітна білявка відповідає на телефонний дзвінок. «Тату, я возьму, — каже виконавиця головної ролі полька Магдалена Гурська. — Хело! Я не разумею. А хто мовить?» Коли Оля–Магдалена поклала слухавку і вибігла з кімнати, її сценічний батько чистою українською кидає навздогін: «Олю, ти куди?»

Серіальне меню

Серіальне меню

Ще тиждень–другий — і вітчизняні телеканали почнуть активно представляти серіальні прем’єри нового сезону. На жаль, щоб порахувати справжні новинки (які попередньо не прокрутили СТС, НТВ чи інші доступні для багатьох українців російські канали) — знадобляться пальці однієї руки.