Зцілення «дивом»

Зцілення «дивом»

«Ці картини дарують відчуття затишку і спокою. Хочеться пригорнутися до них. І помолитися», — каже киянка Валентина. Роботи Інни Пантелемонової, які ми розглядаємо перед відкриттям її виставки в галереї MyGallery, справді не мають темних, гнітючих фарб.

«Приховані» інфекції — на чисту воду

«Приховані» інфекції — на чисту воду

У головного дерматовенеролога України час розписаний по хвилинах. Проте мої побоювання, що можливість інтерв’ю доведеться довго узгоджувати, виявилися безпідставними. Для спілкування з журналістами Олександр Літус завжди знаходить «вікно», навіть за умов цейтноту, оскільки переконаний: вчасно і правильно поінформований пацієнт — найкращий помічник для лікаря.

Навшпиньках і... босоніж по болоті

Навшпиньках і... босоніж по болоті

Деформована «кісточка» біля великого пальця ноги створює людині незручності й проблеми. З нею важко підібрати модельне взуття, модницям доводиться відмовлятися від високих підборів (інакше стопа «протестує» больовими відчуттями). «Кісточка» іноді збільшується в людини вже після 20 років, але замолоду на неї рідко зважають.

Діагноз «солодкий», та присмак гіркий

Діагноз «солодкий», та присмак гіркий

Сьогодні, 14 листопада, минає під знаком Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом. На жаль, цей день нагадує людству — поширеність «солодкої» хвороби у світі невпинно зростає. Нині в Україні мільйон 330 тисяч мають цю недугу.

«Пілотною» сапою...

«Пілотною» сапою...

Заперечити важко: медицина — та сфера, від якої залежить і якість, і тривалість життя людини. Тому, як жодна інша галузь, має працювати як годинник. Однак в Україні механізм цього «годинника» або хронічно відстає, або, навпаки, невиправдано поспішає.

Край вітрів, соборів і спогадів

Край вітрів, соборів і спогадів

Весна не поспішає сюди, літо не спокушає надмірною спекою, а осінь настає раніше — разом із виснажливими вітрами і сувоями низьких сірих хмар. І все–таки Балтійське узбережжя Польщі запам’ятовується особливим шармом.

Серце у лещатах

Серце у лещатах

Ідеш чи працюєш — і раптом відчуваєш нагальну потребу зупинитися: болить серце. Після перепочинку біль вгамовується, а якщо не докучає — то й забуваєш про цю тимчасову прикрість. На жаль, такі «напливи» болю в грудях дуже небезпечні, бо можуть свідчити про стенокардію — підступну недугу, яку в народі охрестили «грудною жабою».

Пігулка без «контролю»?

Пігулка без «контролю»?

Законопроект, який дістав у сесійній залі 256 голосів підтримки, пропонує виключити аптечні заклади, що здійснюють діяльність на підставі відповідної ліцензії, з числа закладів охорони здоров’я, які підлягають акредитації. Документ передбачає поширити пільговий режим оподаткування на операції з постачання не тільки лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні, а й тих, які аптечні заклади самі виготовляють за рецептами лікарів.

Коси — мов покоси...

Коси — мов покоси...

«Останнім часом, — розповідає перукарка з міста Бровари на Київщині Алла Тарнова, — клієнти частіше скаржаться на випадіння волосся. Можливо, це осінь, різка зміна погоди впливає, але така проблема турбує не тільки дорослих.

Коли недуга «бере за горло»

Коли недуга «бере за горло»

Осіння негода, як ви, певне, завважили, не завжди сприяє гарному настрою. Але це — не найбільша прикрість, яку може викликати затяжна веремія дощів і холодного вітру. Разом із бухиканням і чханням стрімко наближається капосний сезон застуд, коли нестабільність погоди і наша неготовність мерзнути роблять погану послугу нашому організму: він починає давати збої.