Для армії — від бабусі

У Тернополі, мабуть, уже не залишилося категорії людей чи сфери діяльності, не причетних до допомоги українській армії та добровольцям АТО. Нещодавно на потреби наших воїнів пішли тисячі гривень, що їх наколядували під час Різдвяних свят школярі.

«Маланка» переселилася в місто

«Маланка» переселилася в місто

Свято Маланки на Новий рік за старим стилем — це давня традиція українського народу. Учасники театралізованого дійства щороку перевдягалися в різних кумедних персонажів і з яскравою народною виставою мандрували від хати до хати. В незалежній Україні цю традицію почали відроджувати.

Свята «діорама»

Ось уже кілька років поспіль у тернопільській церкві святого апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого, встановлюється унікальна шопка — символічно декороване місце народження Ісуса Христа. Ось і цього року тут побито рекорд України за її величиною — своєрідна діорама займає всю стіну храму і має 27 метрів у висоту та 41 — у ширину.

Небезпечна «Картопелька»

Майже сім десятків людей із Тернополя та районів області потрапили на лікарняні ліжка з різного ступеня отруєннями кондитерськими виробами, і майже третина з них — діти. Біда прийшла разом iз тістечками «Рафаело», «Картопелька», тортом «Наполеон» та іншими популярними солодощами, придбаними в різних торгових точках, але виготовленими одним виробником.

Студентський самосуд

Четвертому профтехучилищу Тернополя не щастить iз керівниками. Колишнього його багаторічного директора Романа Півторака було звинувачено відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, серед яких і «Експлуатація дітей».

Їжте кашку за АТО

На засіданні виконавчого комітету Тернопільської міськради прийнято рішення про звільнення від оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах Тернополя дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції на сході України.

Обласний «п’ятак»

Обласний «п’ятак»

У продовження серії, присвяченої регіонам, та з нагоди 75-річчя області Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету Тернопільщини номіналом 5 гривень. Основне зображення на аверсі монети — це герб області, а на реверсі художник спробував зобразити квінтесенцію того,чим славиться край: історичні замки, красу природи.

Фантастика з непотребу

Фантастика з непотребу

Заголовок до цього матеріалу народився вже в перші хвилини перебування в незвичайному будинку в приміському селі Гаї Шевченківські, що під Тернополем. Народився від неабиякого і щирого захоплення на перехресті двох значень слова «фантастичний» — як ірреальний і як дуже красивий.

«Громада» була таємною

«Громада» була таємною

На фасаді одного з найстаріших будинків у центрі Тернополя встановлено першу в Україні меморіальну дошку, що вшановує пам’ять славнозвісного таємного молодіжного товариства «Громада» (відразу зазначу, що Павло Лазаренко і К° тут ні до чого).

Безпечний букет

Безпечний букет

У ніч iз суботи на неділю тернопільські кладовища мали вражаючий вигляд — майже на кожній могилі горіли свічки, причому на більшості їх було по кілька, а на деяких навіть більше десятка. Але до модного Хелловіна це жодного стосунку не мало. Як відомо, 1 листопада Римо-католицька церква святкує День усіх святих, а наступного дня поминає всіх померлих.