Євгеній Кисельов: Новина — це цар і бог

Євгеній Кисельов: Новина — це цар і бог

Розвішані в Києві бігборди «Голосуй за свободу» з Андрієм Данілевичем, який минулого телесезону був одним із ведучих однойменного політичного ток–шоу на «Інтері», після раптового закриття проекту сприймаються як заклик звільнятися з роботи, де журналіст змушений виконувати вказівки керівництва. Для загалу раптово, з початку вересня, після звільнення з посади генерального продюсера Ганни Безлюдної, «Інтер» з антитимошенківського перетворився на канал, де лояльно подають інформацію і про Прем’єрку, і про головного опозиціонера, і про Президента. Здавалось би, справжній «хепі–енд» свободи слова на окремо взятому найрейтинговішому вітчизняному каналі. Проте експерти відзначають, що проросійська спрямованість зокрема новиннєвих блоків «Інтера» протягом останніх двох тижнів стала ще помітнішою.

Тому заміна скомпрометованої «Свободи на «Інтері» на політичне ток–шоу «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» сприймається теж насторожено. Так, автором і ведучим нового проекту буде один із найкращих російських журналістів–аналітиків. Безсумнівно, колишньому автору і ведучому «Итогов» на каналі НТВ навіть власник «Інтера» Валерій Хорошковський (чи, можливо, хтось інший, хто активно почав впливати на політику каналу упродовж останніх кількох тижнів) — не указ. Якщо 53–річний Євгеній Кисельов залишився таким же принциповим і незалежним, як у часи «Итогов» на НТВ.

«На моє переконання, редакційну політику телеканалу «Інтер», яку проводили у недалекому минулому, не маю права коментувати, — каже Євгеній Кисельов. — Я вважаю себе самодостатньою журналістською величиною на пострадянському просторі — як у Росії, так і в Україні — і буду відповідати за себе».

Контракт з «Інтером» Євгеній Кисельов, який більше року працює в Києві шеф–редактором на відносно новому, маловідомому масовому глядачеві каналі TVi, уклав на один телевізійний сезон, до літа наступного року. Про свій новий проект і про себе Євгеній розповів на прес–конференції.

Останні дні «Одного дня»

Після кадрових і програмних змін на телеканалі «Інтер» у керівництва однойменної медіагрупи дійшли руки й до К1 — каналу, який у вітчизняному ефірі з червня 2005 року, а з січня 2007 року — входить в «інтерівську» медіасім’ю. Йдеться про закриття інформаційних випусків «Один день».

Алла Мазур: «ТСН. Тиждень» — це журнал у стилі інфотейменту

Алла Мазур: «ТСН. Тиждень» — це журнал у стилі інфотейменту

Появи Алли Мазур на «Плюсах» глядачі чекали більш ніж півтора року. Для вірних прихильників «1+1» Мазур — і обличчя каналу, і талісман, і бренд. Із приходом на канал нових власників навколо повернення Алли, що доглядала після народин малюка, якого назвали Артемом, ходили різні чутки. Всупереч прогнозам песимістів, популярна ведуча знову на «Плюсах» — відтепер щонеділі вестиме «ТСН.Тиждень».

Перший випуск підсумкової програми з Аллою Мазур минулого тижня не набрав захмарних рейтингів. Хоча частка його слоту того дня вища за середню по каналу.

Зніміть відео для інтернету

Зніміть відео для інтернету

Множаться знайомі, які відмовляються від одного з «ящиків» у домі — за допомою спеціального пристрою комп’ютерний монітор люди використовують і за прямим призначенням, і як екран телевізора. Проте одна справа — з допомогою адаптора переглядати на «компі» програми звичайних телеканалів, і зовсім інша — дивитися в інтернет–мережі інтернет–канали. В Америці та Європі масове створення останніх відбувається уже кілька років поспіль. Активно інтернет–телебачення розвивається в сусідній Росії, а в Китаї — у звязку з карколомною комп’ютеризацією — почали створювати навіть державний веб–канал. На українській веб–ниві з’явилися тільки перші «паростки», які не назвеш повноцінними інтернет–каналами.

Чверть години в Європі

Чверть години в Європі

Учора президент Національної телекомпанії України Василь Ілащук та голова міжнародного новиннєвого каналу Euronews Філіп Кайла підписали угоду про започаткування україномовної короткої версії Euronews. Йдеться про трансляцію 15 хвилин ефіру одного з кращих незалежних інформаційних каналів українською мовою — на «Першому Національному» у будні дні з 19–ї до 23–ї години.

Вальдемар Дзикі: Для каналів період виборів — додаткова можливість заробити гроші

Вальдемар Дзикі: Для каналів період виборів — додаткова можливість заробити гроші

Телеканал «Україна», що починав із роботи центрального офісу в Донецьку і належить одному з найбагатших вітчизняних бізнесменів — Рінату Ахметову, в передвиборчий час не може не привертати увагу. Проте ЗАТ «Телерадіокомпанія «Україна», основним акціонером якої є «Систем Кепітал Менеджмент», не менш цікаве і як телеструктура, що швидко розвивається. Динамічно набирає усе більшу долю аудиторії власне канал «Україна». Порівняно з минулим роком доля телеканалу виросла більше, ніж у півтора раза. Про найближчі й перспективні плани ТРК «Україна» ми говоримо з її генеральним директором Вальдемаром Дзикі.

Телеера «Пінчуків» — правда чи міф?

Телеера «Пінчуків» — правда чи міф?

Минулої п’ятниці у столичному Жовтневому палаці культури і мистецтв були червона доріжка, довгі сукні, статуетки переможців — найдостойніші вітчизняні телевізійники отримували національну премію «Телетріумф–2009».

Народна зірка — у «французькій» студії?

Народна зірка — у «французькій» студії?

Розважальними талант–шоу українського телеглядача вже не здивуєш. Незабаром знову збиратимуть рейтинги «енні» сезони «Танцюю для тебе» («1+1»), «Фабрики зірок» («Новий канал»), «Танцюють усі» та «Україна має талант» (СТБ). Ці видовищні багатотижневі змагання у прямому ефірі за участю зірок і талантів із народу вітчизняні телевізійники, як відомо, роблять за купленими форматами, «обкатаними» на телеаудиторії інших країн. Тому подією на вітчизняному телепросторі можна вважати підготовку каналом «Україна» власного музичного шоу «Народна зірка». Чи зможе цей телепроект за оригінальною ідеєю конкурувати з іншими талант–шоу — побачимо у жовтні. А зараз зазирнемо на телекухню, де готують «Народну зірку».

Новини «Тоніса» в ефірі

У середу, 2 вересня, в ефірі телеканалу «Тоніс» випуски новин з’явилися. Страйк телевізійників, про який «УМ» писала у номері того дня, тривав лише кілька годин поспіль. Керівництво «Тоніса», як і планували, зібрало «літучку». На переговорах із невдоволеними кількамісячною заборгованістю співробітниками голова правління телеканалу Дмитро Тузов запевнив людей, що до кінця тижня їм виплатять увесь борг із заробітної плати. Генпродюсера Юрія Нікітіна на зібранні не було. Протестувальники кажуть, за словами Тузова, що Нікітін у відповідь на невдоволення пропонував звільнити бунтівників.

Страйкопрофілактика

Страйкують не лише шахтарі. З понеділка активно почали відстоювати свою професійну гідність працівники телеканалу «Тоніс». Спочатку про наміри страйкувати заявили журналісти, констатувавши в заяві керівництву, що у разі невиплати заборгованої зарплати 2 вересня не вийдуть випуски новин на каналі. Учора до працівників новиннєвих проектів приєдналися співробітники виробничого відділу та ефірної служби телеканалу. Останні у разі невиплати зарплатні за чотири місяці збираються розпочати страйк 7 вересня — і наступного понеділка «Тоніс» узагалі може не з’явитися в ефірі.