Чужа шкіра

Чужа шкіра

Навіть той, хто хоч раз обпік палець краплею окропу чи розігрітого жиру, знає, яким сильним і дошкульним може бути біль такої невеличкої ранки. Що вже казати про страждання тих, хто отримав обширні й глибокі опіки.

Смаколики для АТО

Смаколики для АТО

Близько двохсот «великодніх кошиків» із пасками, крашанками, ковбасою та іншим необхідним для святкового столу, вмісту кожного з яких вистачить як мінімум на 20 чоловік, освятили й відправили в зону бойових дій волонтери тернопільського громадського об’єднання «Смаколики для бійців АТО». Зокрема, 780 пасочок, 400 кілограмів м’ясних виробів, 2685 яєць, 475 літрів хрону з буряком.

Спільний хрест

Спільний хрест

Кількатисячна процесія з величезним дерев’яним хрестом пройшла центральними вулицями Тернополя. Традиція проводити незадовго до Великодня таку Хресну ходу, як символ духовного прилучення до останнього земного шляху Ісуса Христа, існує в обласному центрі вже не один рік, однак цього разу вона була особливою.

Посягання на Матір Божу

Посягання на Матір Божу

На Тернопільщині — чергове напруження ситуації навколо Свято-Успенської Почаївської лаври. Дещо раніше на багатьох інтернет-ресурсах було поширено інформацію про запланований «Хресний хід» чудотворної ікони Почаївської Божої Матері східною Україною, Білоруссю і Росією.

Відпусти, я благаю, відпусти

Відпусти, я благаю, відпусти

Позавчора в Тернополі кілька годин панував транспортний хаос, бо виявилася повністю перекритою для руху частина головної вулиці в районі дамби ставу, а це майже повністю відрізало два мікрорайони від центру міста. Дорогу перекрили, безперервно рухаючись переходом, кілька десятків людей — в основному дружини та матері бійців 6-го батальйону «Збруч», що перебуває зараз на Донеччині. У такий спосіб вони протестували проти того, що воїнів не відпускають додому, хоч, згідно із законом, річний строк їхньої служби минув ще 10 березня.

Свій серед своїх

Тернопільська міська організація Спілки української молоді в Україні розпочала реалізацію у Тернополі проекту «Свій серед своїх», мета якого — допомогти соціальній адаптації переселенців зі сходу України та залучити їх до повноцінного та активного життя в громаді. Менталітет, звичаї та традиції західняків і східняків дещо відрізняються.

Поетичний виклик

Активісти тернопільської «Молодої Просвіти» розпочали відеоестафету SchevchenkoChallenge, присвячену 201-й річниці від дня народження геніального українського поета Тараса Шевченка. З практикою естафет-флешмобів (у перекладі з англійської слово challenge означає «виклик») багато українців познайомилися минулого року, коли в країні набрав популярності славнозвісний Ice Bucket Challenge.

Бандерівська абетка

Бандерівська абетка

Маленький воїн із незвичним ім’ям Алярмик (від слова «алярм», що використовувалось колись серед бійців Української повстанської армії як заклик до готовності діяти в разі небезпеки) народився трохи більше року тому в Тернополі. Точніше — вийшов iз-під пера відомого тернопільського історика і громадського діяча Олега Вітвіцького, який вирішив створити для дітей саме українського патріотичного героя в піку різним Бетменам і тому подібним персонажам.

Геніальні вівці аристократа

Геніальні вівці аристократа

Тернопільщина, невеликий патріотичний регіон зі складною історією, дала світові багато надзвичайно талановитих людей. І так склалося, що чимало з них реалізовували свій талант і здобували славу далеко не лише від своєї малої батьківщини, а й від України взагалі.

Про мову — принципово

Сесія Тернопільської міської ради прийняла звернення до Верховної Ради України, в якому депутати просять підготувати та невідкладно внести на розгляд вищого законодавчого органу законопроект про внесення змін до Закону «Про рекламу».