Лемківські радість і печаль

Лемківські радість і печаль

В урочищі Бичова Монастириського району Тернопільщини відбувся XVI Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини», присвячений 70-річчю депортації представників цієї української народності з її споконвічних земель на території сучасної Польщі.

Ну що, полетіли!

На Тернопільщині відкрито єдиний наразі в Україні офіційний парадром — місце, де зможуть тренуватися спортсмени-парапланеристи та займатися своїм хобі всі любителі «пташиних польотів». Облаштовано його на Соколиній горі біля села Куликів Кременецького району завдяки співпраці ентузіастів, фахівців Національного парку, на території якого знаходиться згадана гора, районної і обласної влади та Федерації парапланеризму України.

Молися за воїна

Тернопільщиною шириться духовна ініціатива «Ми молимось за тебе повсякчас», започаткована Українською греко-католицькою церквою. Священики закликали віруючих додати до їхніх щоденних молитв іще одну — за когось із бійців, які захищають сьогодні Україну, навіть якщо це незнайома людина.

Рок на злітній смузі

Сьогодні в Тернополі стартує оригінальний міжнародний (окрім українських виконавців, будуть також учасники з Австралії, Франції, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії, Росії та Білорусі) музичний фестиваль open air «Файне місто». Захід, який збере передусім любителів рок-музики всіх напрямків, відбудеться вже втретє, однак цьогоріч його програма особливо масштабна та різнопланова.

Чужа шкіра

Чужа шкіра

Навіть той, хто хоч раз обпік палець краплею окропу чи розігрітого жиру, знає, яким сильним і дошкульним може бути біль такої невеличкої ранки. Що вже казати про страждання тих, хто отримав обширні й глибокі опіки.

Смаколики для АТО

Смаколики для АТО

Близько двохсот «великодніх кошиків» із пасками, крашанками, ковбасою та іншим необхідним для святкового столу, вмісту кожного з яких вистачить як мінімум на 20 чоловік, освятили й відправили в зону бойових дій волонтери тернопільського громадського об’єднання «Смаколики для бійців АТО». Зокрема, 780 пасочок, 400 кілограмів м’ясних виробів, 2685 яєць, 475 літрів хрону з буряком.

Спільний хрест

Спільний хрест

Кількатисячна процесія з величезним дерев’яним хрестом пройшла центральними вулицями Тернополя. Традиція проводити незадовго до Великодня таку Хресну ходу, як символ духовного прилучення до останнього земного шляху Ісуса Христа, існує в обласному центрі вже не один рік, однак цього разу вона була особливою.

Посягання на Матір Божу

Посягання на Матір Божу

На Тернопільщині — чергове напруження ситуації навколо Свято-Успенської Почаївської лаври. Дещо раніше на багатьох інтернет-ресурсах було поширено інформацію про запланований «Хресний хід» чудотворної ікони Почаївської Божої Матері східною Україною, Білоруссю і Росією.

Відпусти, я благаю, відпусти

Відпусти, я благаю, відпусти

Позавчора в Тернополі кілька годин панував транспортний хаос, бо виявилася повністю перекритою для руху частина головної вулиці в районі дамби ставу, а це майже повністю відрізало два мікрорайони від центру міста. Дорогу перекрили, безперервно рухаючись переходом, кілька десятків людей — в основному дружини та матері бійців 6-го батальйону «Збруч», що перебуває зараз на Донеччині. У такий спосіб вони протестували проти того, що воїнів не відпускають додому, хоч, згідно із законом, річний строк їхньої служби минув ще 10 березня.

Свій серед своїх

Тернопільська міська організація Спілки української молоді в Україні розпочала реалізацію у Тернополі проекту «Свій серед своїх», мета якого — допомогти соціальній адаптації переселенців зі сходу України та залучити їх до повноцінного та активного життя в громаді. Менталітет, звичаї та традиції західняків і східняків дещо відрізняються.