Фіксація для престижу

Петиція з проханням зберегти для педагогів фіксовану 20-відсоткову надбавку до посадового окладу за престижність праці з’явилася нещодавно на офіційному сайті Президента України. Зареєструвала її голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Людмила Мокей, яка переконалася в актуальності проблеми на гіркому досвіді освітян регіону, де і без того найнижча середня зарплата в Україні.

Із хрестом до перемоги

Із хрестом до перемоги

Всеукраїнське військове паломництво під гаслом «Тільки любов здатна на перемогу!» відбулося до відомого Маріїнського духовного центру у Зарваниці, що у Теребовлянському районі Тернопільської області.

Без зброї слабкі й герої

Уже понад рік на Тернопільщині завдяки громадській ініціативі діє військово-патріотичний вишкіл «Захисти свій дім», що допоміг тисячам жителів області безкоштовно отримати початкову військову та медичну підготовку.

Ухиляємося!

На Тернопільщині тривають проблеми з мобілізацією. Підсумовуючи результати її шостої хвилі, що закінчилася 17 серпня, обласний військовий комісар Володимир Катинський повідомив, що в цілому її план не вдалося виконати навіть наполовину — на сьогодні це лише 41 відсоток.

Щасливі на візках

Щасливі на візках

Ця історія — про кохання. Про кохання, перед яким нехай сховаються всілякі гламурні «амури». Про кохання незвичайне, вистраждане і вимріяне довгими роками, яке прийшло до двох непросто, нешвидко і, здається, всупереч усьому. Час, відстань, особисті проблеми і загальні обставини, врешті-решт, навіть міжнародна політика — геть усе було проти нього.

Де «Кобра» не промчиться...

Де «Кобра» не промчиться...

До такої поліції, як столична, Тернополю ще далеко, однак модернізація вже відбулася і в роботі місцевих правоохоронців. Зокрема, в місті створено кілька груп швидкого реагування, куди входять як оперативні співробітники міліції, так і співробітники так званого громадського блоку.

Лемківські радість і печаль

Лемківські радість і печаль

В урочищі Бичова Монастириського району Тернопільщини відбувся XVI Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини», присвячений 70-річчю депортації представників цієї української народності з її споконвічних земель на території сучасної Польщі.

Ну що, полетіли!

На Тернопільщині відкрито єдиний наразі в Україні офіційний парадром — місце, де зможуть тренуватися спортсмени-парапланеристи та займатися своїм хобі всі любителі «пташиних польотів». Облаштовано його на Соколиній горі біля села Куликів Кременецького району завдяки співпраці ентузіастів, фахівців Національного парку, на території якого знаходиться згадана гора, районної і обласної влади та Федерації парапланеризму України.

Молися за воїна

Тернопільщиною шириться духовна ініціатива «Ми молимось за тебе повсякчас», започаткована Українською греко-католицькою церквою. Священики закликали віруючих додати до їхніх щоденних молитв іще одну — за когось із бійців, які захищають сьогодні Україну, навіть якщо це незнайома людина.

Рок на злітній смузі

Сьогодні в Тернополі стартує оригінальний міжнародний (окрім українських виконавців, будуть також учасники з Австралії, Франції, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії, Росії та Білорусі) музичний фестиваль open air «Файне місто». Захід, який збере передусім любителів рок-музики всіх напрямків, відбудеться вже втретє, однак цьогоріч його програма особливо масштабна та різнопланова.