І гордий зубр, володар пущі...

І гордий зубр, володар пущі...

Підляське воєводство, що на північному сході Польщі, неспроста називають «зеленими легенями країни». Більшу його частину вкривають дерева (тому й Підляшшя, бо «під лісом»). Чотири пущі, зокрема відома нам Біловезька, розгалужена система річок, багатий тваринний і рослинний світ вирізняють його з-поміж інших регіонів Польщі. Водночас Підляшшя приваблює розмаїттям культур, історичних і релігійних пам’яток.

Мікроб недбальства

Гострі кишкові розлади — річ неприємна і небезпечна своїми наслідками. Харчові токсикоінфекції, дизентерія, сальмонельоз, ботулізм... Ці недуги виникають найчастіше тоді, коли людина вживає інфіковані харчові продукти або воду, коли нехтує правилами гігієни — не миє руки перед тим, як сісти до столу, не надто сумлінно дотримується чистоти на кухні.

Молодість — на тарілці

Молодість — на тарілці

Дожити до старості, зберігаючи молодість духу і міцне здоров’я, — шляхетна мрія людини. Але дуже часто сама ж людина нераціональним харчуванням, малорухливістю «допомагає» старості підкрастися завчасно. А потім починаються безкінечні нарікання на здоров’я. Тим часом дієтологи стверджують — існує так звана «їжа молодості», яка допоможе тримати організм у тонусі довший час.

Дзвінок: на стрес чи на урок?

Дзвінок: на стрес чи на урок?

Проблема неуспішності школярів турбує багатьох: і вчителів, і батьків, і самих учнів. А також медиків, яким доводиться стикатися з наслідками «невміння» чи «небажання» маленьких пацієнтів добре вчитися. Адже стреси, породжені «не потраплянням у ритм» навчального процесу, «не такими» оцінками, на жаль, нерідко стають причиною різних недуг, найчастіше соматичних, коли страждають і тіло, і душа.

«... А рафіновані «смаколики» краще лишіть у магазині»

«... А рафіновані «смаколики» краще лишіть у магазині»

Від якості харчування великою мірою залежить і якість життя. А також його тривалість, можливість уникнути небезпечних діагнозів. Однак людина не завжди прискіпливо стежить за тим, що кладе у власну тарілку: іноді за браком часу, часто — через елементарні лінощі.

Між небом і землею

Між небом і землею

З неба падав дощ, а над головами глядачів на мокрих линвах балансували акробати. Вікна кам’яниць Старого міста освітлювали фантастично нереальні вогні. Так у Любліні починався «Карнавал майстрів мистецтв», що ось уже всьоме збирає у затишному привітному польському місті циркових акробатів, жонглерів, фокусників, мімів та вуличних артистів з усієї Польщі і з-за кордону.

Як «мотузки» на литках...

Як «мотузки» на литках...

Варикозні вени — це не тільки неестетичний вигляд і біль у ногах, а й небезпека для здоров’я. Якщо хвороба прогресує, вона може призвести до набряку стоп і гомілок, потемніння шкіри, запалення і навіть трофічних виразок в особливо задавнених випадках. Чому з’являється варикоз? Чи можна зміцнити вени і яким чином?

Жорстко і солодко...

Жорстко і солодко...

Подумати тільки — майже третину життя людина проводить уві сні. І для того, аби організм був готовий до щоденних звершень, уночі він має як слід відпочити. Якісний, комфортний сон позначається на нашому здоров’ї не менше, ніж збалансоване харчування і прогулянки на свіжому повітрі, кажуть лікарі.

Не все те «золото», що... пігулка

Не все те «золото», що... пігулка

Зазвичай недуги ми звикли бороти з допомогою ліків. Але не завжди пігулки та ін’єкції є панацеєю. Часто прості — несподівані — способи вирішують проблему значно ефективніше, ніж «дива фармакології». І головне — без побічних ефектів...

Ангели війни

Лікарі й медсестри Слов’янська, Краматорська та інших населених пунктів Донбасу з початку АТО працюють в екстремальних умовах. Коли запаси пального у Слов’янську закінчилися і жодна заправка не працювала, водіям карет «швидких» доводилося прориватися через блокпости по бензин та дизпальне до сусіднього Краматорська. Неодноразово — під обстрілом.