Хто–хто в шпаринці живе?

Хто–хто в шпаринці живе?

Днями у столиці Польщі презентували найвужчий будинок світу — саме таким титулом нагородили новозбудоване помешкання письменника Етгара Керета. Як повідомляє сайт Польського радіо, проект авторства Якуба Щенсного розташувався у варшавському районі Воля в щілині між двома звичайними будинками.

Психодопомога «збитим льотчикам»

В Італії (а конкретно — в місті Піза) вперше організували пункт психологічної допомоги політикам, які втратили депутатські мандати, програли вибори чи яких відсторонено з високих посад у інший спосіб. Фахівці–психологи допомагають подолати депресію тим, хто несподівано став «ніким». Це дуже доречно в період, коли в італійській політиці відбувається велика зміна поколінь, уряд задля економії урізає багато «хлібних» посад, а минулі вибори та серія фінансових скандалів помітно прорідили лави правоцентристів. І це лише початок. На думку італійських аналітиків, парламентські та місцеві ви­бори наступного року відкинуть на узбіччя ще більше нинішніх можновладців.

То вона Барбі чи Барб?

То вона Барбі чи Барб?

Упродовж 50 років з часу своєї появи на світ лялька Барбі пере­йшла чимало меж, які на момент її створення вважалися табу. Остання — найбільш суперечлива та ризикована: у грудні у продаж через інтернет надійде Барбі, яку можна вважати... трансвеститом.

Іду, іду — а піца не закінчується

1172 метрів та ще 97 сантиметрів має в довжину найдовша у світі піца, яку спекли минулих вихідних в італійському місті Масса, регіон Тоскана. Для приготування гігантської страви, яку розклали вздовж набережної Лігурійського моря, використали дві тонни борошна, кілька сотень кілограмів сиру моцарела, 30 кг базиліку та десятки відер томатного соусу. Приготуванням піци–гіганта займалися впродовж 24 годин півсотні місцевих піцайоло. Не дивно, що такий витвір внесли в Книгу рекордів Гіннесса.

Велика війна в Мілані

Попри спеку, італійський Мілан потерпає від нашестя комарів. Настирність летючих кровопивць змусила мешканців міста шукати нестандартні методи захисту від них. До боротьби з непроханими гостями залучили... кажанів. Автори ідеї вирішили використати схильність летючих мишей до комариної «дієти» й пустили в хід для початку 400 кажанів. Якщо експеримент вдасться, буде «мобілізовано» чергові загони крилатих ссавців.

«Таємний» слон

«Таємний» слон

Наприкінці травня чи в перших числах червня до столичного зоопарку прибуде новий слон. Він займе вольєр, який стоїть пусткою вже кілька років, після смерті улюбленця публіки Боя. І справді, що то за зоопарк без слона?! Торгування, міжнародні колізії, важкі переговори вже стали передісторією майбутнього мешканця Київського зоопарку. «УМ» відслідкувала перипетії, з якими зіткнувся «новий» слон дорогою до України.

Дорогі миті сп'яніння

Дорогі миті сп'яніння

Минулої середи дизайнер Філіпп Старк та вчений Девід Едвардс презентували на виставці в Парижі розроблений ними особливий аерозоль. Унаслідок його використання досягається ефект кількасекундного стану сп’яніння без жодних наслідків похмілля чи можливого виявлення факту вживання алкоголю поліцiєю.

Збудуй хату з лободи, а церкву — з картону

Землетрус у новозеландському місті Крайстчерч рік тому настільки пошкодив місцевий кафедральний собор, що відбудовувати його визнали неможливим. Тож влада міста, назва якого перекладається з англійської як «Церква Христова», вирішила звести поруч iз руїнами храму ХІХ століття новий, тимчасовий собор. Матеріалом для його спорудження стане насамперед... картон.

Сидить дівчина у загсі, а вельон її — надворі

Сидить дівчина у загсі, а вельон її — надворі

У Румунії пошили весільну сукню з найдовшим у світі шлейфом. Щоб його продемонструвати на вулицях Бухареста та в небі над містом, знадобилася повітряна куля. Адже довжина «хвоста» нареченої становила аж три кілометри!

«Ме», «Жо» і 100 тисяч птахів

Чистота має бути скрізь — вирішили у Шотландії й запланували збудувати крутий туалет на невеличкому безлюдному острові Ханда біля західного узбережжя країни. Постійно на острові площею 300 га ніхто не живе, але навесні та влітку сюди приїздить багато орнітологів­аматорів, аби спостерігати за птахами.