І не курять, і не п’ють — фашисти якісь

На сесії Донецької обласної ради депутати спробували відшукати не тільки шляхи можливого протистояння фінансово–економічній кризі, а й розповсюдженню на території краю фашистської ідеології. Відтак з’явилася пропозиція створити спеціальну депутатську групу та звернутися до міського голови Донецька Олександра Лук’янченка з вимогою не допустити в місті реабілітації фашизму. З ініціативою виступила депутат від Блоку Наталії Вітренко Наталя Білоцерківська, яка дуже стурбована тим, що у Донецьку останнім часом активізувалися націоналістичні організації на кшталт «Патріот України».

Хто в сквер, а хто по дрова...

Подейкують, у Донецьку до його 140–річчя, яке планують відзначати влітку, готують зміну всіх–всіх символів. Наприклад, на гербі натомість мускулистої руки з молотком з’явиться зображення тієї ж правиці, але з сокирою. Так само запровадять і новий гімн — шлягер минулих років у виконанні Едуарда Хіля «Лісоруби». Бо саме через активне вирубування зелених насаджень місто, яке колись, за версією ЮНЕСКО, вважали найзеленішим промисловим містом світу, тепер усе більше нагадує жалюгідний пустир.

Імені Стуса чи Путіна?

Імені Стуса чи Путіна?

Як уже писала «УМ», у лютому в Донецькому національному університеті, здавалося, розставили всі крапки над «і». Студентська конференція, а потім зібрання трудового колективу дружно проголосували проти перейменування (тільки один утримався). Причому педагоги й студенти неодноразово підкреслювали — вони не проти Василя Стуса, вони просто категорично проти того, аби університету надавали чиєсь ім’я. Пристрасті вже потроху почали влягатися, та проблема, як і передбачалося, виявилася «довгограючою». Тим більше що студенти ВНЗ, які поставили свої підписи (всього було зібрано більше півтисячі «автографів») під зверненням про перейменування університету, почали нарікати на певний тиск із боку адміністрації навчального закладу та правоохоронців. Найпершим про це заявив лідер ініціативної групи Станіслав Федорчук.

Міна уповільненої дії

Міна уповільненої дії

Заокеанські фільми жахів зазвичай експлуатують два найвірогідніші початки «кінця світу». Або в Землю врізається гігантський астероїд, або нашу планету захоплюють лихі «брати по розуму». І поки штампують стрічки–лякачки типу «Марс атакує», хоч–не–хоч складається враження, що міжпланетні агресори вже побували тут і почали підготовку до окупації планети. Сліди підступних зайд, приміром, залишилися посеред густозаселеної Донеччини — на території Горлівського хімічного заводу. Накопичення тут токсичних відходів тепер перетворило підприємство на міну уповільненої дії, яка загрожує мешканцям не тільки Горлівки, а й сусідніх населених пунктів. Чому донеччани клянуть марсіян і вважають, що це їхня справа? По–перше, тому, що відшукати серед земляків (та серед усіх землян) тих, хто взяв би на себе відповідальність за створення небезпечної ситуації, поки не вдається. А, по–друге, тут переконані — нормальна «людина розумна», поки в неї ще не зник інстинкт самозбереження, ніколи б не допустила чогось подібного. Звідси й емоційні нахваляння зловити якось хоча б пару залітних марсіян і ... Ні, не викручувати їм кінцівки за скоєне, а просто змусити пожити на цій «замінованій» території.

«Темна» пригода у Світлому

Спершу про загибель дитини журналістам повідомив один із лідерів місцевого відділення Незалежної профспілки гірників України. За його словами, співробітник Державтоінспекції, будучи напідпитку, мчав вулицею і збив трирічну дитину. Причому згадувалися й моторошні подробиці інциденту: автомобіль двічі — переднім та заднім колесами — переїхав жертву, а водій у формі даішника був п’яний як чіп. Останню деталь, мовляв, готові підтвердити свідки, які бачили, в якому стані інспектор вилазив із салону.

Чим би «діти» не «бавилися»…

Чим би «діти» не «бавилися»…

Про інцидент, який стався в одній із загальноосвітніх шкіл міста Костянтинівка, певний час розповідали дуже обережно. Всім відомо було тільки те, що побитий учнями учитель музики опинився в лікарні з травмами. У міськвідділі міліції підтвердили факт бійки у класі школи, але до закінчення слідства утримувалися від коментарів.

Підземна «прем’єра»

Відкриття «сезону» шахтарських страйків проти затримки виплат заробітної плати, про що попереджали лідери гірняцьких профспілок, не забарилося. Своєрідна підземна «прем’єра» відбулася у виробках шахти «Чайкіно» в Макіївці, де після закінчення зміни гірники відмовилися підніматися на поверхню до повного погашення їм заборгованості із зарплати. Усього у підземній акції протесту беруть участь 11 прохідників, які втомилися чекати виплати заробітку вже більше трьох місяців.

Ні кроку без легенди

Ні кроку без легенди

...Причину непередбаченого запізнення в гості довелося вигадувати на ходу. Банально послався на заклопотаність роботою. Мовляв, був на відкритті в міському сквері пам’ятника Шубіну. Отому самому духу, який є невід’ємним атрибутом вугільного підземелля Донецька і всього шахтарського краю. А що? Бо коли раніше про цього місцевого персонажа усної народної творчості тут знало кожне дошкільня, то тепер його скульптура може стати місцем паломництва навіть для закордонних туристів.
А ось так невинно розіграти друзів наважився, перебуваючи під враженнями від недавніх відвідин польського міста Кракова, де туристів приваблюють ще й не такими колоритними легендами і пам’ятниками.

Згадали, посміхнувшись

Згадали, посміхнувшись

«...Враховуючи ріст низового літературного руху в окрузі та кількості починаючих неорганізованих літературних одинаків, які потребують літдопомоги та поради, Сталінська літ’ячейка «Забой» відкриває з 1 лютого безкоштовну літературну консультацію. Адреса — редакція газети «Диктатура Труда». Ось таку інформацію було надруковано в газеті «Диктатура Труда» (нині — «Донбас») від 6 березня 1925 року. А ще роком раніше навколо літературного журналу «Донбас» почали гуртуватися місцеві поети та прозаїки, і саме їхні тодішні зусилля й дали підстави вважати, що нинішню Донецьку організацію Національної спілки письменників України започатковано в 1924 році.

Не гарчить, не кусає, а криміналітет лякає

Не гарчить, не кусає, а криміналітет лякає

Криміногенна ситуація в Донецьку та області, ніде правди діти, попри зусилля місцевих правоохоронців усе ще залишається непростою. Приміром, намагання міської влади перетворити обласний центр на «місто без околиць» тутешні лиходії зрозуміли по–своєму. Тому із настанням сутінків перехожого, нерідко трапляється, тут можуть віддубасити й обібрати до останньої нитки не тільки в провулках віддалених районів, а й у самому центрі мегаполісу. Погодьтеся, з урахуванням приїзду зарубіжних та інших уболівальників на матчі чемпіонату Європи з футболу серед юнаків, які відбудуться в області влітку, нинішня ситуація потребує кардинальних змін. Отож порядок на донецьких вулицях почали наводити за допомогою правоохоронних «гастролерів» — на підмогу тутешнім патрулям прибули бійці спецпідрозділу Внутрішніх військ України «Ягуар».