Рахунок 3 на 6

Рахунок 3 на 6

Учорашній день був напруженим і непередбачуваним до останнього для причетних до обміну полоненими. Але з полону бойовиків усе ж було звільнено ще трьох українських заручників. Одним iз перших про це пообіді повідомив у соціальній мережі Петро Порошенко: «Щойно з полону визволили ще трьох наших співвітчизників.

«Справжній» полковник

Держобвинувач під час дебатів сторін у справі української льотчиці Надії Савченко у російському Донецькому міському суді зазначив, що дані свідків і докази слідства повністю довели провину підсудної. За словами прокурора, слідство нібито встановило, що Савченко, перебуваючи у відпустці, прибула у батальйон «Айдар» і «вступила до його лав».

...Склероз у печінці

...Склероз у печінці

Сьогодні у Національному музеї літератури відбудеться презентація книги поезії та прози Аркадія Музичука «Клеймо на животі — Склероз у печінці». Разом з автором про творчість поговорить письменник, редактор журналів «Перець» та «ВУС», автор численних книжок гумору та сатири Олег Чорногуз.

Рамки вшанування

Із вівторка і до завершення акцій у дні роковин найтрагічніших подій Майдану в Києві діятимуть спеціальні посилені заходи безпеки у зв’язку з терористичною загрозою. Як повідомили у поліції, порядок на вулицях столиці вже охороняють 4 тисячі правоохоронців.

А на тім гобелені...

А на тім гобелені...

У Трускавці попрощалися з 92-річним Михайлом Біласом — неперевершеним майстром гобеленів. Народився він у селі Креховичі на Станіславщині (нині — Івано-Франківська область). Згодом батька хлопця — лісничого в третьому поколінні — перевели у село Медвежа поблизу Дрогобича.

Творчість колекціонера

Творчість колекціонера

У Музеї Івана Гончара у Києві готуються до відкриття виставки живопису та скульптур митця, чиє ім’я, власне, носить заклад. Вона приурочена до 105-ї річниці з дня народження Івана Гончара і відкриється наступного тижня, 27 січня.

Ящик із «вати»

Ящик із «вати»

На жаль, для багатьох на свята чи не єдиною розвагою лишається телеперегляд. Новорічний ефір рейтингових телеканалів у концентрованому вигляді показав, що російська мова й калькування з російської попси — їхнє, менеджерів вітчизняних «кнопок», всьо.

Вчимо мобільно

Команда освітнього проекту «Мова — ДНК нації» створила перший мобільний додаток для вивчення української мови з назвою Mova. Він дає змогу пригадати основні правила українського правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися калькування з російської.

Струм пішов

Струм пішов

Близько першої години ночі 8 грудня, начебто за згодою учасників акції енергетичної та продовольчої блокади АР Крим, до електросистеми підключили лінію ВЛ 220 кВ Каховська—Титан, від якої живляться два райони Херсонської області — Каланчацький та Чаплинський.

Надія на «Дозор»

На Львівському бронетанковому заводі, який входить до складу державного концерну «Укроборонпром», уже готова перша партія новітніх бронетранспортерів «Дозор-Б». Вартість однієї машини становить понад 4 млн. грн. — залежно від комплектації.