Гра по-серйозному

Триває онлайн-реєстрація для участі у найбільшій спортивно-патріотичній тереновій грі України «Гурби-Антонівці». На початку травня 400 вибраних молодих патріотів з усіх регіонів уже вчотирнадцяте поспіль зберуться у лісовому масиві на межі Тернопільської та Рівненської областей.

Код для «машини часу»

Свого часу «УМ» уже повідомляла, що нарешті й до Тернополя дісталася винайдена японцями і давно апробована в Європі та США технологія QR-кодів (спеціальних штрих-кодів, сфотографувавши які сучасним смартфоном, ви отримуєте «вихід» на інтернет-сайти з повною текстовою та фотоінформацією про об’єкт).

Алло, гони бабло!

Відділ внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області повідомив про те, що останнім часом у регіоні активізувалися телефонні шахраї, які намагаються заволодіти готівкою підприємців.

Колодязь-безодня

Жахлива трагедія через службову халатність сталася на території лікарні в райцентрі Шумськ Тернопільської області. До цього закладу місцеве подружжя привело свою трирічну доньку на медогляд, бо потрібні були відповідні довідки для оформлення в дитсадок.

Тернополяни хочуть пам’ятник... «бабусі Шапокляк»

Тернополяни хочуть пам’ятник... «бабусі Шапокляк»

Бабуся ця, правда, не та, що з популярного колись дитячого мультика, а цілком реальна, яка впродовж останніх років була колоритним персонажем тернопільських вулиць. Звали стареньку жінку Альбіна Михайлівна Собків і про її минуле життя майже нічого не відомо, хоча чутки ходили різні — приміром, що наче після якоїсь великої особистої трагедії стала вона «трохи не в собі».

Кодекс «земельної честі»

Останнім часом у Тернополі виникало чимало земельних конфліктів, і розгляд саме земельних питань стає все «гарячішим» на сесіях Тернопільської міської ради. Реагуючи на це, один з її авторитетних депутатів (уже в третій каденції) Петро Ландяк підготував для колег незвичайний документ під назвою «Кодекс депутата при розгляді й прийнятті рішень по земельних питаннях».

Студенти на колінах

Резонансний скандал навколо ситуації в одному з начебто найкращих навчальних закладів Тернополя — вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі — закінчився звільненням його багаторічного директора Андрія Каплуна та порушенням кримінальної справи проти нього. «Дзвіночки» про те, що в училищі не все гаразд, звучали й раніше.

За що купив,

За що купив,

Оригінальний проект, спрямований на боротьбу з корупцією, запровадила громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля». Називається він «Хто в цій хатині живе» і ставить за мету зацікавити пересічних громадян у викритті посадовців, чий рівень життя явно не відповідає задекларованим ними доходам.

Кримська «жемчужина» для Тернопільської облради

Кримська «жемчужина» для Тернопільської облради

Яких тільки «сюрпризів» не отримали мешканці Тернопільщини у списках прохідних партій на місцевих виборах. Наразі — про один такий, скандальна суть якого стала відома завдяки власному розслідуванню головного редактора тернопільської газети «Номер один» Віталія Поповича.

Таємниця скельного храму

Таємниця скельного храму

Більшості відомо про так звані місця сили, де неначе б’ють потужні енергетичні джерела Землі та Космосу, здатні впливати на здоров’я і долю людей. Однак не всі вони (особливо наші, вітчизняні) так широко розрекламовані, як, приміром, Гімалаї чи острів Пасхи, Ієрусалим чи озеро Байкал.