Калашников у рясі?

Калашников у рясі?

Нездорова тенденція перешкоджання роботі та застосування сили до співробітників ЗМІ в Україні триває. Тільки-но низка українських журналістів виступила із двома заявами в протест діям політиків та представників влади щодо побиття нардепом Калашниковим знімальної групи СТБ, щодо обмеження в акредитації на чиновницькі заходи в областях та стосовно відмови «5-му каналу» у прямій трансляції прес-конференції Прем'єра Януковича, як трапився новий прикрий інцидент. На цей раз поганий приклад політиків перейняли священнослужителі. І не які-небудь, а в тому числі настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архієпископ Павло (Лебідь).

Єднання за Франковим заповітом

Єднання за Франковим заповітом

Гелікоптером на святе місце, як висловився про малу батьківщину Івана Франка український Президент, прибув він у село Нагуєвичі, аби вшанувати своєю присутністю українського Каменяра. Адже програма участі Віктора Ющенка у заходах, приурочених 150-й річниці від дня народження письменника, вченого, філософа, громадського діяча, цієї неділі на Львівщині була настільки щільна, що йому доводилося добиратися з львівського аеропорту повітряним транспортом.

Журналісти попереджають...

Київські журналісти рівно за тиждень після призначення нового Прем'єра та уряду схопилися рятувати один iз найцінніших здобутків Помаранчевої революції — свободу слова. «Треба у них запитати: чи ми будуємо з ними стосунки, чи стіну? Бо наразі складається враження, що стіну!», «Давайте напишемо їм не просто заяву, а попередження, і наголосимо, що наступного попередження вже не буде!», — лунало в залі однієї з кав'ярень, де зібралися журналісти.

Зовнішньополітичні надії на Януковича

Зовнішньополітичні надії на Януковича

За Прем'єра Януковича зовнішня політика України не буде прозахідною, але й не буде збочувати в бік східного вектора. Вона, на переконання міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, буде «проукраїнською» — «в її основі лежатиме національний інтерес».

«Порушника порядку» у Львові не хочуть

Львівська обласна рада не сприйматиме уряд під керівництвом Віктора Януковича. Заяву з такими словами депутати одноголосно прийняли на позачерговій сесії ради, скликаній у зв'язку з рішенням Президента щодо кандидатури Прем'єр-міністра. Проте, зауважимо, в цей день у сесійній залі були присутні лише 65 обранців із 120, які нараховує облрада.

Нафтові плацдарми «західняків»

Нафтові плацдарми «західняків»

УЛьвові відбулася резонансна крадіжка. Просто з-під носа у керівництва міста і міських обранців шахрайська група за сприяння окремих чиновників, в тому числі з Ратуші, поцупила 15 земельних ділянок загальною площею понад 25 тисяч квадратних метрів. Нинішній власник ласих шматків спільне україно-англійське підприємство у формі ТзОВ «Західна нафтова група» (яку пов'язують із західноукраїнським олігархом, заступником голови партії Литвина Ігорем Єрємєєвим), віддавати їх місту не збирається, оскільки має відповідні держакти на право власності.

У Ратуші все це викликало шок, оскільки там нічого за вказаними адресами не продавали. Проте «ЗНГ», називаючи себе добросовісним покупцем (оскільки де-юре купила ці ділянки на вторинному ринку) позивається до міськради, щоб та надала їм дозволи на будівництво автозаправок на викраденій землі.
За словами представників Ратуші, суть усієї справи та схема, за якою вона фабрикувалася, лежить на поверхні, й потрібне лише бажання відповідних слідчих і караючих органів, аби винуватці отримали по заслузі. Проте насторожують слова голови тимчасової депутатської комісії Львівської міськради, створеної з приводу цього земельного скандалу, Віри Лясковської. Після того як пані Віра зробила першу гучну заяву щодо цього прецеденту, до неї прийшов регіональний представник центральних правоохоронних органів і попросив «не лізти, куди не слід». Мовляв, ніхто не буде цю справу активно просувати і розслідувати — ні СБУ, ні прокуратура.

Паращине горе

Паращине горе

Не встиг телеканал СТБ відійти від інциденту з депутатом-«регіоналом» Калашниковим, як його можуть чекати нові неприємності. На цей раз спровоковані невгамовною бабою Параскою, кавалером ордена княгині Ольги III ступеня та героїнею Помаранчевого Майдану. Через свою непримиренність у словесній боротьбі з представниками старої влади вона наробила проблем кільком всеукраїнським телеканалам, які мали необережність процитували 70-річну пані Королюк.

Пустовойтенко пiшов від Черновецького

Пустовойтенко пiшов від Черновецького

Лише два місяці витримав Валерій Пустовойтенко на посаді заступника мера Києва з питань житлово-комунального господарства. Учора Прем'єр-міністр Юрій Єхануров повідомив, що підписав згоду на заяві про його звільнення за власним бажанням. Свій крок Пустовойтенко пояснив «умовами, які є сьогодні в керівництві», через які він «не може працювати». Єханурову переконати Пустовойтенка залишитися на посаді не вдалося, тим паче, як виявилося, той за останній місяць вже тричі писав заяву. «Я дуже (про це. — Авт.) жалкую. Це дуже кваліфікована людина, яка день і ніч працювала на благо киян», — зауважив глава уряду.

Максим Буткевич: У рішенні суддя написала, що я розкаявся

Максим Буткевич: У рішенні суддя написала, що я розкаявся

Сьогодні до України після відсидки в російський тюрмі повертаються українці, в яких російська влада розгледіла запеклих антиглобалістів і провокаторів, котрі намагалися зашкодити спокійному проведенню у Санкт-Петербурзі саміту «великої вісімки». Нагадаємо, що під час акції протесту антиглобалістів під готелем, де мешкали учасники саміту, спецназівці затримали 37 осіб. Серед них троє українців — журналіст «1+1» Максим Буткевич, активістка руху «Світ — не товар» Власта Підпала та неповнолітній хлопчина. Двох останніх було засуджено до двох днів арешту, Максима — на три. Проте після подачі апеляції і старанням генконсула журналісту вдалося скоротити свій термін на один день.
Уже вчора ввечері він мав виїхати до Києва, оскільки, згідно з рішенням Федеральної міграційної служби РФ, 19 липня якраз завершувався дозволений термін для іноземних громадян на перебування на російській території. «УМ» вдалося зв'язатися з Максимом, який розповів про свої петербурзькі пригоди.