Грузинське застілля

Наступними вихідними Національний ботанічний сад імені Гришка перетвориться... на колоритну Грузію! У Києві проходитиме культурницько-кулінарний фестиваль «Велике грузинське застілля», присвячений 125-річчю найвідомішої мінеральної води країни.

Осінній овочевий блюз

Осінній овочевий блюз

За що господині люблять овочі — то це за те, що з ними просто і недорого експериментувати і вони легко поєднуються, а головне — корисні та поживні. Якраз зараз — овочеве роздолля: вся городина дозріла, урожай зібраний і проситься на стіл. Готуй, що забажаєш: овочеві закуски, овочеві салати, запечені овочі, тушковані чи фаршировані.

Солодко-терпке намисто

Пам’ятаєте зі школи, як Гомер у своїй знаменитій поемі озброїв Одіссея кизиловим мечем? Таку зброю мав і міфічний засновник Риму Ромул, який, за легендою, встромив його на Палантинському горбі, і спис проріс квітучим кизиловим деревом. Цінували кизил і як лікувальний засіб.

Рататуй вам на стіл

Рататуй вам на стіл

Справді так. «Божевільний» — назвали цей овоч ще у XVII столітті європейські мандрівники, побачивши на полях Індії. Може, не лише зовнішній вигляд баклажана спонукав їх до таких висновків, а й смакові якості: у сирому вигляді він містить соланін, який може спровокувати серйозне отруєння. Втім, якщо баклажани правильно приготувати, вони — суцільна користь.

Солодкі історії Львова

Солодкі історії Львова

«Історія — це, власне, ми до і після: як не закінчується історія, так не закінчуємося і ми», — резюмує свою чергову екскурсію по Львову письменниця і фотограф Олена Чернінька. Відтворюючи у своїх книжках історію свого міста — із власним баченням, із достовірними фактами й міфічними, подекуди містичними історіями — готуючи фотосесії саме на тлі історії та сьогодення Львова, вона просто сипле легендами і переказами, пов’язаними з містом. Львів солодкий — одна з її улюблених тем: і літературного, і розмовного жанру.

Сезонна першість

Сезонна першість

Початок осені — це можливість готувати не лише безліч неймовірних салатів. Багатство овочів та фруктів дає змогу експериментувати і з новими смаками перших страв. Можна змішувати усе на свій смак. А можна підгледіти, які композиції інгредієнтів уже склали кулінари.

Борщем не переборщиш

Борщем не переборщиш

«Скільки б ми не готували борщ, він не приїдається і не набридає. Навпаки, щоразу на кожному столі розквітає новими кулінарними відтінками, ароматами, нюансами, і кожна господа вносить у його рецепт щось своє.

Ікра не заморська

Ікра не заморська

Який льох (чи принаймні холодильник) у доброї господині без давно улюбленої багатьма кабачкової ікри?! Її ж бо можна намазувати на хліб, тости, робити з нею рулетики з лаваша, начиняти нею овочі, робити витончені канапе, подавати з м’ясними стравами, грибами, макаронами і спагеті як підливу або соус.

Достигають груші

Достигають груші

Домашні градусні напої з фруктів — справді насолода. А готувати їх не так і складно. Щоправда, треба мати витримку, щоб дочекатися визрівання. У сезон груш пропонуємо два рецепти приготування з цих плодів лікеру.

Літня казка в мороз зігріє

Літня казка в мороз зігріє

Хоч скільки б ми просили літо залишитися, воно все одно минає. Але дбайливі господині всі дари цієї пори року старанно збирають у баночки, сушать у духовці й на дахах, в’ялять і заморожують барвисті пакуночки літніх ласощів.