Небо на замок

Дружба дружбою, а національні інтереси — понад усе. Таким принципом керується керівництво Міністерства транспорту Російської Федерації. І скільки б Володимир Путін не запевняв довірливого Леоніда Кучму про спільні інтереси Росії—України, але свої інтереси все-таки «інтересніші». Як повідомляє «Інтерфакс», Головний центр планування та регулювання потоків повітряного руху (ГЦПППР) видав звернення, в якому офіційно повідомив авіаційні влади країн СНД про припинення з 1 жовтня 2004 року аеронавігаційного обслуговування польотів національних авіакомпаній у російському просторі, якщо ті компанії не розрахуються з боргами.

Iнфляцiя, панове!

Валютний ринок чітко відреагував на соціальні витрати уряду. Після того як грошова маса, що є в обігу, приросла додатковим мільярдом коштів, виплачених пенсіонерам у вигляді «адресної допомоги», обмінний курс при купівлі сягнув 5,4 гривні за долар. Це при тому, що Нацбанк постійно впливає на інфляційну динаміку. Зокрема, два тижні тому, аби погасити ажіотажний попит на валюту, він планував дозволити фінансовим установам купувати ВКВ на міжбанку, а потім продавати на готівковому ринку. Поки що дії Нацбанку на ринку готівкової валюти майже не коментують. У силі нiби залишаються слова голови ради НБУ Анатолія Гальчинського про ефективні інструменти, якими там володіють на випадок ускладнень на ціновому ринку. Утім стало помітним, що позиція НБУ стосовно оцінки цінової ситуації відрізняється від тієї, яку дає уряд. Кабмін вважає, що рівень інфляції не перевищить 7 відсотків, тоді як в.о. голови правління Нацбанку Арсеній Яценюк заявив днями: «Семивідсотковий бар'єр (інфляції за підсумками 2004 року) ми, швидше за все, переступимо».

Я тебе народив — я тебе і вб'ю...

Моторошна трагедія сталася днями у Севастополі: батько забив до смерті власного 7-річного сина за невдало зроблене домашнє завдання. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків Управління внутрішніх справ Севастополя, 26-річний чоловік почав бити дитину, а коли помітив, що хлопчик втратив свідомість, поклав його на диван.

Газова атака

Просто на порозі зими семеро мешканців будинку на вулиці Доманинській в Ужгороді опинилися без даху над головою: їхня двоповерхівка стала непридатною для життя. Такий діагноз будинок, споруджений ще у 20-30-х роках минулого століття, отримав після того, як в одній із його квартир спробували протопити. Саме велика концентрація газової суміші в газовому котлі під час запалювання гнота, найімовірніше, і спричинила потужний вибух у квартирі на другому поверсі. Принаймні ця версія зараз є основною. З місця пригоди ймовірний винуватець вибуху — 23-річний син господаря — зник. Сусіди кажуть, що бачили, як хлопець тікав. Є припущення, що він отримав опіки і травматичний шок та потребує медичної допомоги, проте до цього часу місцезнаходження молодої людини не встановлено. Його пошуками займаються працівники Ужгородського міськвідділу міліції.

Ніби Іраку мало

Ніби Іраку мало

«Військовий удар з метою запобігання виготовленню Іраном ядерної зброї є однією з можливостей, яку на цей час зважує Ізраїль», — заявив позавчора в інтерв'ю газеті «Єдіот Ахронот» міністр оборони Ізраїлю Шаул Мофаз. На запитання про те, чи є можливим бомбардування іранських ядерних установок, як це вже було зроблено Ізраїлем 1981 року в Іраку, Мофаз відповів, що до уваги беруться всі можливості, які можуть запобігти тому, щоб Тегеран не став власником ядерної зброї. «Американські вимоги всебічних інспекцій та погрози накладення санкцій здаються слушними. З іншого боку, Тегеран намагається за будь-яку ціну грати на зволікання. Виникає питання, що настане скоріше: ядерна здатність Тегерана чи зміна режиму?» — зазначив міністр оборони Ізраїлю.

Побачити Ірак і вмерти...

Український рахунок смертей в Іраку вчора збільшився до дев'яти. Не від ворожої кулі, а внаслідок ДТП приблизно о шостій ранку загинув командир 73-го механізованого батальйону, підполковник Олег Тихонов. Ще один комбат 6-ї ОМБР полковник Володимир Кравченко і старший офіцер відділу взаємодії управління цієї ж бригади майор Георгій Рогожин отримали травми різних ступенів тяжкості і госпіталізовані до військового шпиталю. Поки що про їхній стан здоров'я нічого не відомо.

Мілітарі-шоу продовжується

«Гнійник» наших Збройних сил продовжує проривати. Так, позавчора близько шостої ранку в Житомирі зайнявся полум'ям склад військової частини А-0281. На щастя, вибухів не лунало, адже складські приміщення, розташовані на проспекті Миру, були у розпорядженні квартирно-експлуатаційної служби. Згоріли лише стільці, столи, шафи та приблизно п'ятсот квадратних метрів покрівлі. Жертв і постраждалих не було. І, як повідомили «УМ» у Центрі пропаганди МінНС, чотири пожежно-рятувальні відділення МінНС та відділення військової частини приборкали вогонь за півтори години. Хоча причини пожежі поки що не відомі, мало хто здивується, якщо слідство з'ясує, що все сталося через банальний солдатський недопалок.

Україна захищається від Румунії

На засіданні Ради національної безпеки та оборони було розглянуто комплекс невідкладних заходів у зв'язку з одностороннім зверненням Румунії до Міжнародного суду ООН. Вирішено насамперед уповноважити уряд до належного захисту наших інтересів у Міжнародному суді, куди подала позов Румунія у зв'язку з проблемою делімітації нафтоносного континентального шельфу та виключних економічних зон у Чорному морі. Позавчора ввечері, після рішення РНБО, Президент Кучма підписав відповідний указ, повідомляє УНІАН.

Груповий хепі-енд

Позавчора дві італійські волонтерки гуманітарної організації «Міст до Багдада», які з 7 вересня перебували у полоні в Іраку, були звільнені та передані в Багдаді італійському дипломату, повідомив спочатку катарський телеканал «Аль-Джазіра», а потім цю інформацію підтвердили всі провідні агенції та уряд Італії. Вчора 29-річні Сімона Парі та Сімона Торретта прибули літаком до Риму.

Вкусила муха слона

Міністерство закордонних справ Білорусі складає список політиків зі Сполучених Штатів та Європейського Союзу, яким буде заборонено в'їзд на територію цієї країни, повідомило білоруське МЗС у спеціальній заяві. Такий крок є відповіддю білоруської влади на прийняті у понеділок рішення ЄС та Держдепартаменту США про оголошення персонами нон-грата на території США та всіх 25 країн-членів ЄС трьох білоруських урядовців та одного офіцера спецслужб, які причетні до викрадень та вбивств у 1999—2000 роках кількох лідерів опозиції та одного журналіста (див. учорашній номер «УМ»). Оскільки до списку небажаних на Заході осіб увійшли голова МВС, генпрокурор та офіцер спецслужб республіки, то МЗС Білорусі у своїй заяві натякає, що Захід відтак мало не програє війну з тероризмом та організованою злочинністю: «Невідомо, чи Європейський Союз і Сполучені Штати усвідомлюють собі, що застосовані ними подвійні стандарти можуть загальмувати співпрацю міжнародних служб безпеки у боротьбі з тероризмом та транскордонною організованою злочинністю».