«Чорнозем звичайний», годувати двічі на день

«Чорнозем звичайний», годувати двічі на день

За прогнозами різних учених, українська земля здатна нагодувати близько 300 мільйонів людей у світі. Однак у реальності — й нашим 47 мільйонам не завжди вистачає: науковці все частіше заявляють, що родючість українських ґрунтів тане на очах. Єдиний вихід — змінити підхід до землекористування, у тому числі — й на законодавчому рівні.

Від житниці — до звалища Європи

Від житниці — до звалища Європи

Імпортні продукти харчування, на які через спад вітчизняного виробництва вимушено переходить наша держава, виявляється, завдають шкоди не тільки економіці. Українські експерти переконують: закордонні харчі часто дуже погано впливають на наше здоров’я. Причина: у нас діють надто м’які норми контролю. Причому Україна значно відстала від законодавства європейських країн.

«Продам картоплю. Посередникам не турбувати!»

«Продам картоплю. Посередникам не турбувати!»

Дрібні селянські господарства виробляють майже 98 (!) відсотків картоплі, 90 відсотків овочів, 86 — плодів та ягід, близько 82 відсотків молока і більше половини м’яса. Проте заробити на своїй праці не можуть.
При сучасній системі закупівлі сільгосппродукції село щороку втрачає тільки на продажі молока майже 27 мільярдів гривень — підрахували урядовці. Ті ж селяни, що вирощують худобу, у межах держави недораховуються 17 мільярдів.

Криза як шанс

Вітчизняна цукрова галузь уже третій рік працює «стабільно» — зі збитками. Як наслідок, аграрії постійно зменшують площі під цукровим буряком, а через брак сировини закриваються заводи. У сезоні–2009 до цих бід додалися ще подорожчання газу і транспортних перевезень. Отже, собівартість солодкого піску невдовзі зросте, а відтак — і його ціна в торговельних мережах.

За ковбасу платять двічі

За ковбасу платять двічі

Довгоочікуваний стандарт на виготовлення м’ясних виробів учергове завис у повітрі. Цього разу вже без жодних видимих причин. Ще наприкінці грудня, нагадаємо, існувало положення, яке передбачало перехідний період запровадження нових правил до 2010 року. Проте народні депутати були налаштовані рішуче — ухвалили закон, що зобов’язує впровадити їх упродовж 15 днів від дати підписання, тобто 4 лютого нинішнього року. Проте без досі не виданих наказів Кабінету Міністрів і Держстандарту, сили ДСТУ не наберуть. М’ясокомбінатам же така затримка — на руку.

Кури правитимуть балом

Кури правитимуть балом

Займатися тваринництвом цьогоріч буде вигідно, адже через світову кризу ціни на зазвичай дешевше імпортне м’ясо піднімуться до рівня українських. А вітчизняні птахівники навіть зможуть вийти на світові ринки.

Долари замість перегною

Українським сільгосппідприємцям доведеться затягнути паски — добрива вчергове подорожчали. І якщо раніше можна було придбати хоч трохи дешевші російські чи білоруські аналоги, то цього року доведеться купувати тільки наші. Проте через дороговизну «підгодувати» землю в повному обсязі не вдасться.

Позбутися баласту

Упродовж найближчих двох місяців держава позбудеться пакетів акцій п’яти обленерго в Сумській, Полтавській, Львівській, Івано–Франківській та Чернігівській областях. «Ми оголосили п’ять компаній, ще одна — «Одесаобленерго» — теж «на підході». Дуже сподіваємося, на продажі акцій усіх шести компаній заробити для державного бюджету не менше одного мільярда гривень», — розказали «УМ» у прес–службі Фонду державного майна України.

Бюджет наповнять тютюном

Бюджет наповнять тютюном

Відповідний законопроект розробили відразу семеро депутатів–представників трьох найбільших політичних фракцій у парламенті — БЮТ, «НУНС» і Партії регіонів. Така одностайність депутатів наштовхує на думку що закон, швидше за все, приймуть. Законопроект передбачає, що акциз на сигарети без фільтру становитиме 35 гривень за тисячу штук замість нинішніх 15,6 гривні. А за тисячу з фільтром компаніям доведеться викласти аж 60 гривень замість нинішніх 37,5. Також збільшиться акциз на всі тютюнові вироби з 16 до 20 відсотків.