Хочу пити каву

Хочу пити каву

Саме під таким гаслом цього місяця в Києві відкрилася ще одна книгарня і цим самим започаткувала читацьку осінь і зиму. Погодьтеся, що може бути кращим, ніж холодними осінніми чи зимовими вечорами сидіти з цікавою книжкою і філіжанкою запашної кави чи чаю?

Чарівні горнятка

Чарівні горнятка

Чому чарівні горнятка? Та з багатьох причин: усе, що в них готується, зберігає максимум вітамінів і мікроелементів; практично будь-яка страва, приготовлена в глиняному банячку, — це безпрограшний варіант смачної, оригінальної і ситної страви, і, зрештою, готувати в горнятках простіше простого: поклав усі інгредієнти в потрібному порядку, полив соусом, додав спеції, накрив кришкою — і в духовку.

Ой гарбузе ти перистий...

Ой гарбузе ти перистий...

Ну от і завершилася пора «роздачі гарбузів женихам», весілля — в повному розпалі, і під коморами випирають свої барвисто-сонячні боки не задіяні досі гарбузи. Саме час згадати про основну функції цієї сонячної ягоди: бути джерелом вітамінів і мікроелементів на нашому столі.

Ну, «заєць», постривай!

Ну, «заєць», постривай!

Через кілька днів — знову канікули. Для мам і бабусь це час, коли потрібно мати більше вдома їжі про запас, щоб діти не залишилися голодними. Дочки й синочки часто перебірливі й вередливі. Але знайти страви для меню саме ваших чад можливо. Спробуймо.

Рубіновий диво-лікар

Рубіновий диво-лікар

«Що це в тебе таке апетитне на вигляд?» — запитують мене мої домочадці раз по раз, поглядаючи на зготований мною обід. Я ж, учергове вирішивши дослухатися до порад дієтологів про смачну і корисну їжу, приготувала... бурякові котлети. Чоловік та син вхопили нагоду просто покуштувати по одній — і присіли з’їсти ще. А потім я ще й отримала замовлення на нову порцію!

Корисні квадрати й кружечки

Корисні квадрати й кружечки

Різке похолодання просто змушує не забувати про чай кілька разів на добу. А до гарячого напою хочеться взяти до рук і смачні ласощі. Вибирайте.

Із зерен соняшнику можна зробити домашні козенакі, значно м’якші за традиційні магазинні. Беріть 250 г почищених соняшникових зерен, 90 г цукру, 2 яйця.

Покровський храм

Покровський храм

Нарешті весь урожай зібрано, сіно і дрова заготовлені, хати побілені і найкращі вишиті рушники висять на іконах — тоді старші люди кажуть, зазвичай iз полегшенням зітхаючи: «Ось і дочекалися Покрови з Божою поміччю». Це велике свято — за тиждень. Для українців воно особливе — одне з найбільших церковних свят, а віднедавна ще й державне.

Грибний сезон

Грибний сезон

Кінець вересня почав радувати любителів тихого полювання: гриби з’явилися на Київщині, Чернігівщині, Волині, а особливі врожаї — у тих, хто живе поблизу Карпат. Тож, як кажуть, були б гриби, а що з них зготувати — рецептів вдосталь. Ось кілька з них.

Запах слив і кориці

Запах слив і кориці

Із кожним днем усе менше лишається природних дарів — яскравих, соковитих і смачних — якими щедро радує тепла пора. Ще трохи — і закінчаться сливи. Тому треба встигнути насолодитися ними до нового сезону: свіжими плодами і стравами, приготовленими з них.

Укропом страву не зіпсуєш

Укропом страву не зіпсуєш

«Зранку задзвоню, маю славний рецепт грибної юшки», — пише мені повідомлення Орися Боднар, моя львівська подруга і чудова господиня. І я усвідомлюю, що мій наступний кулінарний день знову пройде під знаком галицької кухні. Бо буде багато інших рецептів, про які дізнаюся «у процесі».