«Гарячий» Берег слонової кістки

Днями МЗС України закликало співвітчизників скасувати свої поїздки до Кот–д’Івуару, де після оголошення результатів президентських виборів склалася небезпечна ситуація. У діловій столиці — місті Абіджан — відбулися сутички між прихильниками чинного глави держави Лорана Гбагбо та його головного суперника, лідера опозиції Алассана Уаттару, кожен з яких проголосив себе переможцем. Є жертви, у на території країни діє комендантська година, а 2 грудня о 20.00 за місцевим часом були закриті всі сухопутні, повітряні та морські кордони.

Завдання — вистояти!

Завдання — вистояти!

Учора Україна відзначила 19–ту річницю своїх Збройних сил. Саме країна, а не лише армія, адже День армії — народне свято. Для когось днем українського війська є козацька Покрова, старші люди тримаються радянського 23 лютого, але 6 грудня таки бере своє, й цього дня щороку чоловіки та юнаки отримують дедалі більше вітань, традиційно — незважаючи, «служив чи не служив». Для самих Збройних сил є речі змінні й незмінні. Перші — це політична погода, орієнтир «блоковість–позаблоковість», «НАТО—Росія», другі — це стабільне ось уже 19 років недофінансування, відсутність нової зброї та спорядження, низькі зарплати й безнадійні черги на квартири.

Захід без меланжу

Захід без меланжу

Меланж — рідкий ядовитий окислювач пального для радянських бойових ракет, готують до вивезення з бази під Радеховом, що на Львівщині. Ще з 60–х років тут зберігається майже три тисячі тонн меланжу. Після того, як його вивезли з території Вінницької та Івано–Франківської областей, надійшла черга Львівської, згідно з угодою Україна — ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі) щодо утилізації запасів меланжу. Цього тижня 215 тонн меланжу викачали зі сховищ, перевірили та підготовили до відправлення в Росію на утилізацію. Повністю Радехів звільниться від меланжу впродовж першої половини 2011 року.

Екіпаж був український

Екіпаж був український

У літаку Іл–76, який цими вихідними розбився у пакистанському місті Карачі, загинули семеро українців — члени екіпажу. Цю інформацію підтвердило Міністерство закордонних справ України. За словами речника МЗС Олександра Дикусарова, серед загиблих — командир, пілот, штурман, двоє авіатехніків, бортінженер та бортрадист, ще один загиблий член екіпажу — росіянин. Нагадаємо, літак орендувала грузинська авіакомпанія «Санвей». Уночі з суботи на неділю літак піднявся в повітря з аеропорту Карачі, щоб летіти в Судан, але через півтори хвилини впав на недобудований будинок у передмісті Гульшан–е–Джохар. Пролунали вибухи i почалася пожежа. Усього внаслідок аварiї загинуло 12 людей: окрім восьми членів екіпажу літака, ще кілька людей отримали смертельнi травми або дістали поранення на землі.

Погоня — в «гарячій крові»?

В індійському порту Мумбай заарештували чоти­рьох україхнських моряків із грецького судна–балкера «Дайнемік страйкер». Нагадаємо, минулого тижня навколо цього судна розгорнулися події голлівудських масштабів. Індійські військово–морські фрегат та два вертольоти переслідували «Дайнемік страйкер», який «втік» iз порту Мумбай, де перед тим стояв на якорі. Наздогнавши судно, індійські військові намагалися зв’язатися з екіпажем по радіо, але ніхто не відповів, тож, аби зупинити «Дайнемік страйкер» і змусити його рухатися назад у Мумбай, військові зробили кілька попереджувальних пострілів у повітря. Уже в порту чотирьох членів екіпажу, капітана, старшого помічника, механіка та боцмана заарештували, усі вони виявилися громадянами України.

Пласт і «жахи українізації»

Усе почалося з маленької публікації у газеті «Сєгодня», яку пов’язують iз чинною владою. Напередодні журналістка газети зателефонувала одній iз пластунок–виховниць Івано–Франківська, яка на пластовому таборі працювала з дитиною її знайомої. Наступного дня друковані й електронні ЗМІ зарясніли заголовками: «Пластунів штрафують за російське слово на 10 присідань». Досі Пласт — Національна скаутська організація України — мав лише позитивні відгуки в пресі й авторитет у суспільстві. Що ж спричинило скандал?

Куди історія запише імена вандалів?

Українська греко–католицька церква та громадськість Західної України, від імені якої фактично виступив львівський міський голова Андрій Садовий, обурені публічним знищенням у Харкові пам’ятної дошки Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому.

Кавказ навчить!

Збройні сили України продовжать відсилати свої спеціальні гірсько–піхотні підрозділи на навчання до Грузії. «З наступного року в Грузії почнуть проходити підготовку близько 50 наших військовослужбовців, — повідомив міністр оборони України Михайло Єжель.Єжель. — Наші військові фахівці навчатимуться на базі спеціалізованого навчального центру підготовки гірсько–піхотних підрозділів збройних сил Грузії, який має потужну інфраструктуру».

Менше — краще

За програмою реформування до 2015 року Збройні сили України знову планується скорочувати. Про це повідомив начальник Генштабу — Головнокомандувач ЗСУ генерал–полковник Григорій Педченко. «Ми будемо скорочуватися, хто б там що не казав, — заявив пан Педченко. — Ми повинні мати такі Збройні сили, які може собі дозволити держава». За словами Головнокомандувача, якщо зараз чисельність ЗСУ становить близько 200 тисяч, то у 2015 році планується близько 160 тисяч. Під скорочення потраплять 20 тисяч військових та 20 тисяч цивільних працівників ЗСУ. Скорочення торкнеться в основному небойових з’єднань і частин.

Замість зарплати — «голодомор»

Українські моряки знову потерпають від безсовісного судновласника. Цього разу — це троє українців з екіпажу судна «Серра», яке власник полишив напризволяще на рейді Стамбула. За інформацією морського експерта Михайла Войтенка, на судні закінчилося продовольство. Власник, турок Джошкун Закірея Мете, заборонив подавати на судно продукти, змушуючи морякiв зійти на берег. Якщо вони це зроблять, їх одразу депортують і вони не отримають зарплатні за три місяці. «Моряків намагалися висадити з судна, аж до застосування сили, знаючи, що, якщо члени екiпажу зійдуть з судна, їх депортують», — повідомляє пан Войтенко.