Обитель добра

Обитель добра

Михайло Жар із села Молниця, що на Буковині, — знана в окрузі людина. І не тільки тому, що він — священик. Настоятель Свято-Вознесенського монастиря Української православної церкви Михайло Жар взяв на повне утримання своєї сім'ї 140 дітей-сиріт, із яких 29 усиновив. На решту ж оформили повну опіку і піклування... Неабиякий громадянський подвиг, погодьтеся.

Виховував і... покалічив

Виховував і... покалічив

Українських правоохоронців зараз надто турбує тенденція до різкого збільшення злочинів проти дітей, зокрема дуже маленьких — до одного-двох років. Час від часу в ЗМІ з'являються моторошні історії про вбивства дітей їхніми ж батьками: напередодні новорічної ночі на Дніпропетровщині місцевий житель втопив в колодязі свого тримісячного синочка; у Мелітополі вітчим убив трирічне дівча й закопав на городі; нещодавно у Києві «матуся» повісила новонароджену дитинку... Такі звірства — непоодинокі випадки. Що вже говорити по «банально побутове» знущання над власними дочками й синами... Але боротися із цим можна і потрібно.

Дитинство буває злочинним...

Дитинство буває злочинним...

Зігмунд Фрейд не був далеким від істини, вважаючи що поведінкові проблеми «діагностичних» маніяків, педофілів та інших душогубів виникають ще в дитинстві і юності. Адже нерідко звіриний оскал проявляється і до вісімнадцяти. Зрозуміло, що діти з неблагополучних родин, інтернатівські втікачі, сироти складають основну масу злочинної підліткової маргіналії. Але статистика доводить: під час канікул різко зростає кількість злочинів, скоєних отроками з, так званих, порядних сімей. Літні канікули минули, за два тижні наступлять осінні. Натомість уже протягом першої чверті школярики встигли накоїти стільки, що навіть у досвідчених слідчих волосся стає дибки! Загальноприйняті ще з радянських часів принципи морального виховання «квіток життя» виконуються ними в окремих випадках із точністю до навпаки.

Небо як дах, земля як ліжко...

Небо як дах, земля як ліжко...

Ушколярів навчальний рік у розпалі... Однак не всі дітлахи зранку йдуть до школи, малюють палички, читають і рахують. Чимало дітей взагалі не знає про те, що існує така традиція: щодня йти до школи... Традиційно цієї осінньої пори правоохоронці проводять профілактичні рейди під умовною назвою «Урок», виявляють на вулицях маленьких бродяжок і намагаються їх повернути до нормального життя. Під час рейду, проведеного нещодавно відділом кримінальної міліції у справах неповнолітніх Головного управління МВС України в Києві, був присутній і кореспондент «УМ».

Рабське дитинство

Рабське дитинство

Така вже наша реальність: замість того, щоб учитися, грати у футбол і спілкуватися з однолітками, чимало дітей змушені заробляти собі на хліб насущний. Міжнародна організація праці (МОП) відзначає, що в усьому світі близько 250 мільйонів дітей віком від 5 до 17 років займаються важкою фiзичною працею. З них майже половина не вчиться взагалі. Найстрашніше, що дітей використовують за мізерну винагороду, а то й без такої, шкідливих виробництвах промисловості, на полі й навіть у шахтах, й каменоломнях. Нерідко діти відпрацьовують борги своїх батьків. Вiдтак молодий, незміцнілий організм одержує букет захворювань і біологічну старість у дитячому віці. Причиною всьому — надзвичайна бідність у родинах або сирітство.

Украдене дитинство

Украдене дитинство

Зовсім нещодавно в столиці стався одночасно трагічний і показовий випадок: семирічний хлопчик, cтомлений від постійних побоїв батьків та їх збоченого розуміння батьківського обов’язку, вистрибнув із вікна власної квартири на п'ятому поверсі. Хлопчика, за життя якого тривалий час боролися медики, вилікували. Проте доля продовжує з маленьким Назарієм свою злу і несправедливу гру...

Зозулина совість

На околиці Луцька випадкові перехожі, поспішаючи серпневого вечора додому, почули в кущах дитячий плач. Плакало немовля, залишене вмирати просто на траві.
Медики, які оглянули хлопчика, сказали, що народився той 4-5 діб тому, маючи цілком задовільний стан і вагу близько 3 кілограмів. Пролежав він не дуже довго, тому ознак переохолодження або слідів укусів тварин, на щастя, не мав.

Ударимо ділом по торгівлі тілом

Про досвід протидії торгівлі людьми йшлося на міжнародному семінарі «Співпраця і обмін досвідом державних організацій Білорусі, України і Молдови з протидії торгівлі людьми», що в ці дні триває в Києві під егідою спецпроекту Євросоюзу й Програми розвитку ООН. У форумі беруть участь представники правоохоронних структур, соціальних служб, міністерств і комітетів трьох країн. Також тут активно працюють і національний координатор програми «Ла Страда-Польща» Стана Буховська, і незалежний експерт з Німеччини Маріон Беккер. Українську секцію очолює Катерина Левченко — радник міністра внутрішніх справ України з прав людини й гендерних питань, вона ж президент жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна».

Помста за звільнення

Помста за звільнення

Ця трагедія неабияк сколихнула найбільше місто столичної області — Білу Церкву. Там невідомі злочинці вирізали майже всю родину — матір і двох її дітей. Глава сімейства у цей час був на заробітках у Росії.

Чотири курки вивели на зниклу безвісти

Про те, що насправді сталося в селі Велика Вовнянка Таращанського району, вдалося дізнатися після затримання 20-річного Рауля С. (ім'я змінене), раніше судимого за хуліганство. Напередодні в селі Мала Березянка невідомі потрошителі сільських хлівів украли в пенсіонерки чотирьох курей. Тінь упала на Рауля. Крім того, його підозрювали в крадіжці вантажівки МАЗ із місцевого сільськогосподарського підприємства, яку злодій розбив і залишив на дорозі. Тож у село терміново виїхала мобільна група міліції.