«Шукайте рай у собі»

«Шукайте рай у собі»

Історія, як відомо, не любить умовного способу. Однак важко уявити, як багато втратив би наш світ, якби 6 жовтня 1914 року в норвезькому містечку Ларвіку, в родині пивовара Хейєрдала не народився хлопчик Тур. І якби його мати, вольова жінка й переконана дарвіністка, не вирішила повністю присвятити себе вихованню улюбленого сина.

Вирвані сторінки історії

Вирвані сторінки історії

Про роль КДБ в історії СРСР і України написано вже багато. Однак щойно видана книга «Будні районного гебіста» (видавництво «Український пріоритет») проливає нове світло на «тонкощі» діяльності радянської спецслужби проти власних громадян.

Люди і боги острова Балі

Люди і боги острова Балі

Цей клаптик суші дуже легко сплутати з раєм — білосніжні пляжі, тропічна рослинність, непрохідні джунглі, рисові тераси, згаслі вулкани, тисячі індуїстських храмів і нескінченні фестивалі, що плавно змінюють один одного. Індонезійці називають його «островом богів».

Традиційна Польща з європейським акцентом

Традиційна Польща з європейським акцентом

Відомо, що будь-які традиції (політичні, релігійні чи побутові) зміцнюють і державу, і суспільство, і громаду. Тож у всіх країнах їх збереженню приділяють величезну увагу. У Польщі безліч традицій, які сягають глибокої давнини. Однак є й нові, без яких уже неможливо уявити святкування тієї чи іншої події.

Поцілунок сонця і двох морів

Поцілунок сонця і двох морів

Сезон цвіркунів стартує на Родосі ще в травні. Свої концерти цикади розпочинають iз самого ранку. Тож коли ми щодня ішли до моря коротшою дорогою, яку випадково знайшли в полі серед ромашок і метеликів, серенади грецьких цикад були для нас іще одним приємним бонусом. Бо удома ж нам цих концертів чекати до серпня...

У країні тисяч островів

У країні тисяч островів

«Індонезія — найбільша острівна країна світу», — дружно пишуть усі довідники. І справді, досить навіть побіжного погляду на карту, аби зрозуміти унікальність географічного розташування країни. Вона розкинулася серед тропічних морів навколо екватора від Азії до Австралії і від Індійського океану до Тихого.

Край вітрів, соборів і спогадів

Край вітрів, соборів і спогадів

Весна не поспішає сюди, літо не спокушає надмірною спекою, а осінь настає раніше — разом із виснажливими вітрами і сувоями низьких сірих хмар. І все–таки Балтійське узбережжя Польщі запам’ятовується особливим шармом.

Петро Ющенко: Загиблим не потрібні паради з гуркотом танків та салюти. Тільки наші добрі діла і молитви

Петро Ющенко: Загиблим не потрібні паради з гуркотом танків та салюти. Тільки наші добрі діла і молитви

В українському суспільстві час від часу спалахують суперечки про роль України в Другій світовій війні. Особливо вони загострюються перед такими датами, як 9 травня та 22 червня. На жаль, тривала бездер­жавність не дозволила українцям виробити власну точку зору на багато історичних подій, тож не дивно, що дискусії і досі тривають. Дійти спільного знаменника заважає також і позиція Росії, яка відверто вдається до провокацій. Вершиною цинізму кремлівських політиків стала заява президента Росії Володимира Путіна про те, що СРСР і без України виграв би війну проти Німеччини. Про різні аспекти воєнної історії говоримо з автором фільму «Україна і українці в Другій світовій війні», керівником проекту «Українці в світі» Петром Ющенком.

Село в «павутині»

Серед усіх закладів культури бібліотека нині — найдоступніша для жителів глибинки. Проте великого інтересу до бібліотек «у верхах», на жаль, немає. Ці заклади й досі залишаються «останніми в черзі» на владну увагу, а фінансують їх за залишковим принципом. Кожен сільський бібліотекар поскаржиться вам на стандартний набір негараздів: старі (неактуальні) книжкові фонди, зношені меблі, приміщення, які сто років не бачили ремонту, немає опалення. Крім того, через обмежене фінансування немає коштів на оплату праці, і чимало бібліотекарів (за даними Міністерства культури — 38 відсотків) працюють за неповну ставку.

Однак фінансування книгозбірень часто залежить від активності читацької громади та розуміння місцевою владою важливості проблеми. Як свідчить досвід Чорнобаївської центральної районної бібліотеки, головне тут — ініціатива. Саме завдяки активності бібліотекарів місцева книгозбірня отримала суттєве збільшення фінансування з районного та сільських бюджетів.

Той, що вірив у наше воскресіння

Той, що вірив у наше воскресіння

У березні українці вже традиційно відзначають Шевченківські дні (9—10 березня), однак не менш важливими в історії України є й дати 15 березня — проголошення незалежності Карпатської України — та 17 березня — день народження її президента Августина Волошина.