Тарасюк із Президентом

Тарасюк із Президентом

Віктор Ющенко виступає проти проведення референдуму з питання членства України в НАТО, допоки наша держава не отримає запрошення від Альянсу на вступ. «Я проти цього. Це зарано. Референдум по суті не дає відповіді в рамках визначення української динаміки на ході по цій дорозі», — заявив учора український Президент у Таллінні після зустрічі зі своїм естонським колегою Томасом-Хендріком Ільвесом.

Рухи знов об'єднуються

Рухи знов об'єднуються

Першим видимим кроком до об'єднання національно-демократичних партій у єдину політичну силу, про яку йшлося в суботу на з'їзді УРП «Собор», має стати організаційна єдність між двома абсолютно незалежними частинами розколотого майже десять років тому Народного руху. Як вдалося дізнатися «УМ», можливо, саме цього тижня буде публічно оголошено про намір створити єдину раду на чолі з лідерами двох партій — Борисом Тарасюком (НРУ) та Юрієм Костенком (УНП), спільний секретаріат і спільні офіси. Кінцевою метою цього акту має стати злиття двох партій.

Молодим усюди в нас дорога. Але не окрема

Новий політичний «помаранчевий» проект, основу якого, за прогнозами, мали становити молоді й водночас добре відомі загалу політики, навряд чи відбудеться. А якщо й відбудеться, то, певно, відійде на маргінес політичного поля. Адже наразі, схоже, лише колишній «нашоукраїнець» Микола Катеринчук залишається апологетом створення такої політичної сили. Проте, на думку політологів, без лідера з високим рейтингом (на кшталт Юрія Луценка) нова партія навіть не подолає прохідний бар'єр на виборах до парламенту.

Анатолій Матвієнко: Застерiгаю створювати власну партiю — треба вiдразу йти в об'єднавчий процес

Анатолій Матвієнко: Застерiгаю створювати власну партiю — треба вiдразу йти в об'єднавчий процес

Лейтмотивом суботнього з'їзду Української республіканської партії УРП «Собор» стало створення нової патріотичної політичної сили з амбітною перспективою — перемога на наступних виборах. Її основою мають стати існуючі правоцентристські партії та потужний позапартійний актив.

І хоча тема об'єднання правих та центристських сил в Україні є вічною, присутність на заході лідерів НРУ Бориса Тарасюка, УНП — Юрія Костенка, одного з керівників «Нашої України» Юрія Єханурова та потенційного партійного лідера Миколи Катеринчука вказувала на те, що наміри у правоцентристів цього разу серйозні.
Як виявилося, ідеологи єднання ведуть переговори не лише з «Порою», КУНом, «Свободою» тощо, а й з Інною Богословською («Віче»), Володимиром Литвином, Людмилою Супрун (Народна партія) та ін. Адже, на думку «соборян», «правиця» — це лише перший крок до широкого державницького об'єднання.
Про те, які перспективи у нового політичного проекту, лідер УРП «Собор» Анатолій Матвієнко розповів в інтерв'ю «УМ».

Вгамувати Черновецького

Вгамувати Черновецького

Надіями киян на те, що столичний градоначальник скасує своє розпорядження про підвищення в 3,5 раза тарифів на житлово-комунальні послуги, тепер перейнявся і Президент. Адже, зважаючи на ситуацію в Київраді, сподіватися у цьому на міських депутатів фактично вже немає сенсу. Ще лишається, правда, надія на правосуддя, але суди не розглядатимуть позови, поки разом iз ними не отримають розпорядження щодо тарифів з оригінальним підписом Леоніда Черновецького. А наразі у депутатів на руках є лише документ із факсимільним підписом, а дістати іншого вони ніяк не можуть.

Нюхав чи таблетки пив?

Нюхав чи таблетки пив?

З сиренами, блокуванням трибуни, образливими словесними закидами та мітинговими вигуками з вулиці вчора в Київраді опозиційні до глави міськадміністрації депутати намагалися скасувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у 3,5 раза. На це шоу подивитися і якось вплинути на ситуацію прийшло понад десяток нардепів з різних політичних сил.

Ювiлей Моцарта по-львівськи

У Львові буде встановлено меморіальну дошку сину Вольфганга Амадея Моцарта — Францу Ксаверу. Місцем для увіковічення пам'яті обрано одну зі стін собору святого Юра. Як пояснив «УМ» автор ідеї встановлення дошки, керівник Моцартiвського товариства у Львові Дмитро Колбін, саме в цьому соборі свого часу відбувся концерт-реквієм на 35-річчя після смерті Амадея Моцарта. Позавчора ввечері в цьому ж храмі за багато-багато років знову відбувся концерт пам'яті великого австрійського композитора. Саме 5 грудня 1791 року припинило битися його серце.

Миротворці під прицілом прокуратури

Українські миротворці, які виконували свою місію в Іраку, «забули» там майно, техніку та озброєння, що належать Збройним силам України. Загалом на Батьківщину не повернулося «добро» на суму 9 мільйонів гривень. Принаймні це стверджує Генпрокуратура, посилаючись на дані перевірки Військової прокуратури Західного регіону. Остання і відкрила за цим фактом кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого пунктом другим статті 425 «Недбале ставлення до військової служби» Кримінального Кодексу України. Зокрема, в ній ідеться про халатність, що спричинила тяжкі наслідки, яка карається строком від трьох до семи років позбавлення волі.

ПРопала Партія?

ПРопала Партія?

Рік тому окремі члени Партії «Реформи і порядок» під час свого передвиборчого з'їзду вигукували «Ганьба!» у бік Блоку Юлії Тимошенко. Минулої неділi вони ж зустріли оплесками підписання угоди про входження ПРП до БЮТ. Для «бджілок», які в блоці з «Порою» програли цьогорічну парламентську гонку, — це можливість повернутися у велику політику. Проте, як вважають «пеерпісти»-антагоністи, ціною за це стане втрата партії.

Плебісцит для «ідіотів»

Скандальний політик і депутат Київради Михайло Бродський вирішив порахувати, скільки серед населення столиці ідіотів, а скільки нормальних людей. Для цього він ініціює проведення місцевого референдуму з відставки мера Леоніда Черновецького та всього корпусу Київради.