Як не викупить — продамо по запчастинах!

Як не викупить — продамо по запчастинах!

У Департаменті карного розшуку МВС заявляють, що за останні п’ять років у діяльності міліції сталися певні прорахунки у протидії незаконному заволодінню автотранспортом. Головна причина — грубі порушення обліково–реєстраційної дисципліни самими правоохоронцями. Так, якщо в 2005 році за фактами автокрадіжок було порушено близько 8,2 тисячi кримінальних справ, то впродовж 2009 року — вже майже 5,2 тисячі справ. Зниження їхньої кількості відбулося не лише через фактичне зменшення автокрадіжок, а й за рахунок маніпулювання статистичними даними окремими правоохоронцями. Тобто мало місце горезвісне і не завжди обґрунтоване прийняття рішень про відмову в порушенні таких справ.

Слідчого підтримайте бюджетом

Наприкінці минулого тижня Верховна Рада зробила «подарунок» слідчим країни до їхнього професійного свята (Дня слідчого) — ухвалила в цілому Закон України «Про внесення зміни до статті 218 Кримінально–процесуального кодексу України», тим самим значно розширивши обов’язки слідчого. За ухвалення змін проголосувало 338 народних депутатів. Відтепер закон передбачає, що матеріали досудового слідства пред’являються для ознайомлення підшитими і пронумерованими. До того ж на вимогу обвинуваченого слідчий має вручити йому засвідчену належним чином копію опису матеріалів кримінальної справи.

Куплю диплом, бо вчитися облом

Куплю диплом, бо вчитися облом

Уже більше місяця ГУБОЗ МВС перевіряє наявність дипломів про вищу освіту в керівників центральних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Поштовхом до запровадження подібного «чистилища» послугував інцидент із паном Кислинським, звільненим із посади заступника голови СБУ через використання фальсифікованого документа про вищу освіту. Про бізнес на підроблених дипломах, водійських правах, будь–яких посвідченнях знають чи не мільйони українців. Але найбільш у око впадають інциденти з людьми відомими, з владними повноваженнями, котрі все це здобули нечесно.

Комп’ютер замість ґрат

Комп’ютер замість ґрат

В уяві багатьох сучасні приймальники–розподільники для дітей (ПРД) малюються такими собі суворими закладами з міцними ґратами на вікнах, непривітними вихователями і загалом аскетичним облаштуванням «казенних квартир» для юних правопорушників. Насправді ж усе це — картинки з минулого. Адже нині МВС реалізує стратегію на доведення цих установ до цивілізованих норм з максимальним нівелюванням атрибутів карального змісту, що справляють на «важкого» підлітка лише гнітюче враження. Утім аби це сталося якнайшвидше, потрібні законодавчі зміни та фінансування.

Василь Неволя: Квиток у неволю чекає багатьох

Василь Неволя: Квиток у неволю чекає багатьох

Нині багато резонансних справ проходить через горнило екстрадиції (видачі злочинців, що переховуються на території інших дер­жав), оскільки затяті кримінальники, серед яких трапляються навіть відомі політики та олігархи, прагнуть будь–що уникнути переслідування законом у себе на батьківщині й шукають шпарини на кордоні. Однією з найбільш обговорюваних нині тем є оголошення у міжнародний розшук підозрюваного у вбивстві екс–нардепа Віктора Лозинського. Про це, а також про стан справ із екстрадицією правопорушників до України говоримо із керівником робочого апарату Національного центрального бюро Інтерполу Василем Неволею.

Справжнє гетто на українській території

Справжнє гетто на українській території

У свідомості більшості з нас Закарпаття — такий собі сучасний Вавилон, де пліч-о-пліч живуть люди різних національностей та культур. Одним із «найгостріших» інгредієнтів тамтешньої «кухні народів» є цигани, чи, як вони самі себе називають, роми. Цигани мешкають у Закарпатті не одне століття. Але це, напевно, єдина етнічна група, чий побут і стиль життя з плином часу майже не змінюється. Ми переконалися в цьому, відвідавши циганське містечко на околиці Берегового.

Обитель добра

Обитель добра

Михайло Жар із села Молниця, що на Буковині, — знана в окрузі людина. І не тільки тому, що він — священик. Настоятель Свято-Вознесенського монастиря Української православної церкви Михайло Жар взяв на повне утримання своєї сім'ї 140 дітей-сиріт, із яких 29 усиновив. На решту ж оформили повну опіку і піклування... Неабиякий громадянський подвиг, погодьтеся.

Виховував і... покалічив

Виховував і... покалічив

Українських правоохоронців зараз надто турбує тенденція до різкого збільшення злочинів проти дітей, зокрема дуже маленьких — до одного-двох років. Час від часу в ЗМІ з'являються моторошні історії про вбивства дітей їхніми ж батьками: напередодні новорічної ночі на Дніпропетровщині місцевий житель втопив в колодязі свого тримісячного синочка; у Мелітополі вітчим убив трирічне дівча й закопав на городі; нещодавно у Києві «матуся» повісила новонароджену дитинку... Такі звірства — непоодинокі випадки. Що вже говорити по «банально побутове» знущання над власними дочками й синами... Але боротися із цим можна і потрібно.

Дитинство буває злочинним...

Дитинство буває злочинним...

Зігмунд Фрейд не був далеким від істини, вважаючи що поведінкові проблеми «діагностичних» маніяків, педофілів та інших душогубів виникають ще в дитинстві і юності. Адже нерідко звіриний оскал проявляється і до вісімнадцяти. Зрозуміло, що діти з неблагополучних родин, інтернатівські втікачі, сироти складають основну масу злочинної підліткової маргіналії. Але статистика доводить: під час канікул різко зростає кількість злочинів, скоєних отроками з, так званих, порядних сімей. Літні канікули минули, за два тижні наступлять осінні. Натомість уже протягом першої чверті школярики встигли накоїти стільки, що навіть у досвідчених слідчих волосся стає дибки! Загальноприйняті ще з радянських часів принципи морального виховання «квіток життя» виконуються ними в окремих випадках із точністю до навпаки.

Небо як дах, земля як ліжко...

Небо як дах, земля як ліжко...

Ушколярів навчальний рік у розпалі... Однак не всі дітлахи зранку йдуть до школи, малюють палички, читають і рахують. Чимало дітей взагалі не знає про те, що існує така традиція: щодня йти до школи... Традиційно цієї осінньої пори правоохоронці проводять профілактичні рейди під умовною назвою «Урок», виявляють на вулицях маленьких бродяжок і намагаються їх повернути до нормального життя. Під час рейду, проведеного нещодавно відділом кримінальної міліції у справах неповнолітніх Головного управління МВС України в Києві, був присутній і кореспондент «УМ».