Патріотизм без ідеї

Патріотизм без ідеї

Кілька років тому польське міністерство культури та національної спадщини запустило в інтернеті освітній веб-сайт для 4-5 річних дітей, який допомагає юним полякам засвоїти стандарти рідної культури. Тут діти можуть в ігровій формі помандрувати теренами Польщі, довершити художні полотна Яна Матейка і допомогти Фридеріку Шопену скомпонувати музичні твори...

Відсотки перемоги

Відсотки перемоги

Як стало нещодавно відомо, у війні на Донбасі тим чи іншим чином задіяні лише 8 відсотків населення поки що не окупованої частини України. Це критично мало, враховуючи те, що в ті 8 відсотків, окрім наших військових, входять усі працівники оборонних підприємств, медичні працівники та волонтери.

Єднання через Київ

Єднання через Київ

«Схід і захід разом» — дуже популярна теза упродовж двох революцій, Помаранчевої і нинішньої. Але ж ці два «полюси» можна об’єднати лише через Київ. Бо це ідеологічний центр країни», — каже відомий культуролог, член Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, корінний киянин Микола Біляшівський.

Шевченкові рекорди

Шевченкові рекорди

Прикарпатський феномен скульптурної Шевченкіани вражає і захоплює. І справді, як пояснити той факт, що мешканці Івано-Франківщини, котра за кількістю населення посідає 13-те місце з-поміж усіх областей держави, а за територією лише 22-ге, впродовж століття спромоглися спорудити 211 пам’ятників і пам’ятних знаків Кобзареві.

«Пишаюсь, що я — українець». А ти?

«Пишаюсь, що я — українець». А ти?

Вилучення свого часу з паспортів, свідоцтв про народження та інших документів українців графи «національність» було не просто помилкою, а етноцидом українців. У цьому переконані учасники XIII з’їзду Спілки офіцерів України.

Чому не шануємо полеглих героїв?

Чому не шануємо полеглих героїв?

Парадоксально, але Україна досі не має концептуального монумента борцям за її волю, який велично в камені чи в металі оспівав би звитяги національно-визвольних змагань корінного народу проти різних зайд-поневолювачів.

Український Геркулес

Український Геркулес

Нещодавно в Росії з’явився агітаційний блокбастер «Іван Піддубний». Він настільки антиукраїнський за своєю суттю, що його заборонили показувати на екранах України. Не будемо аналізувати черговий пропагандистський продукт сусідньої держави: нехай ним займуться кінознавці.

Тест Кличка на патріота

Через призму сьогодення можна назвати Василя Стуса бійцем Небесної сотні 1960-х. В усій своїй моральній величі він став на захист країни, українців, української мови на віртуальному Майдані шістдесятників і, як закатовані Євромайданівці-2014, знайдені мертвими у лісосмугах, Стус став мучеником російських катів політичного концтабору.

Дзвін Батурина

Дзвін Батурина

«Для нації є вибір: пам’ятати історичні трагедії та усвідомлювати їх уроки або знову їх переживати» — ці слова Президента України Віктора Ющенка видаються надзвичайно актуальними сьогодні. Здавалось би, тисячолітня боротьба за незалежність нашого народу вилилася у створення в 1991 р. суверенної держави.

«Петриківка» на землях Колхіди

«Петриківка» на землях Колхіди

Виставка «Петриківка — душа України» мала великий успіх у Тбілісі, в приватній галереї «Ванда». До столиці Грузії прилетіли три професійні українські художниці — Олена Ярмолюк, Наталія Малярчук і Галина Назаренко, щоб власноруч продемонструвати усім охочим, як твориться «петриківське диво».