Диво-сад

Диво-сад

Правду кажуть, що захопитися чимось добрим і корисним усерйоз, вкладаючи у це всю свою душу — це наче отримати додаткову силу. А ще — можливість творити справжні чудеса, принаймні досягати результатів, які більшість навколо вважає майже фантастичними і недосяжними.

Просто зірка

Просто зірка

Із нагоди Дня міста тернопільська Алея зірок поповнилася ще двома іменами (всього їх тепер десять) — заслуженого діяча мистецтв України, вже покійного художника і скульптора Казимира Сікорського та олімпійської чемпіонки з біатлону Олени Підгрушної.

Ми й так бачимо, хлопчику, що ти не москаль

Ми й так бачимо, хлопчику, що ти не москаль

Поки вороги намагаються знищити Україну, національна свідомість її народу лише зміцнюється, як зростає і визнання нації у світі. Причому відбувається це на всіх рівнях. От і в Тернополі нещодавно мав місце випадок, який не міг не втішити. До місцевого фотоательє «АртЛюкс» молоде нігерійське подружжя принесло на найпершу в його житті фотосесію свого півторамісячного первістка.

Смерть не на війні

Учора в селах Соколів і Скоморохи (вони розташовані поряд) Бучацького району Тернопільщини поховали одразу шістьох молодих чоловіків. Як розповіли «УМ» у Соколівській сільраді, найстаршому з них було 34 роки, наймолодшому — лише 22. І загинули вони не на війні на сході України, а на мирній дорозі між названими селами.

Діагноз для «купола»

Діагноз для «купола»

Ким би ми не були, якими б особистими якостями не володіли і яку б соціальну нішу не займали, щодо усіх нас однаково діють певні психологічні закони. Так само діють вони і щодо окремих груп та об’єднань людей. Не виняток — і головний законодавчий орган держави — Верховна Рада України.

Сто років тому російські вояки теж поводилися, як скоти

Сьогодні, коли Тернопільщина гірко оплакує своїх кращих синів, що гинуть у війні на сході України, тут усе-таки знайшли можливості «пом’янути» і зовсім іншу війну — Першу світову, рівно сто років з початку якої виповнилося 1 серпня. Цій даті приурочено унікальну виставку в обласному державному архіві, автором якої став головний спеціаліст відділу інформації та використання документів установи Андрій Цаль.

Зрада по-братськи

У більшості тернополян поняття «вербувальник найманців» асоціюється із заїжджими чужинцями. Однак особи, затримані недавно в Тернополі за вербування найманців для терористичних «ДНР» і «ЛНР», виявилися дуже навіть «своїми», хіба що родом iз Кіровоградської області.

«Бандерівська» кухня

«Бандерівська» кухня

Уже втретє відбувся у Тернополі гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда», організатори якого, члени Гільдії рестораторів Тернопільщини, поставили за мету популяризувати водночас автентичну національну кухню і здорову органічну їжу, що готується без різних штучних добавок. Утім національний аспект щодо кухні Галичини є досить своєрідним.

Мега-шашлик

Мега-шашлик

Третій гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда», який проходитиме цього тижня в Тернополі й припаде на популярнi в народі Зеленi свята, обіцяє надзвичайно цікаву і насичену програму. Тим паче що в цей час працюватиме i традиційна Західноукраїнська туристична виставка, на якій «файне місто» прагне заявити про себе з найкращого боку.

Дівоче «Знамення»

Дівоче «Знамення»

Напевне, недарма кажуть, що всі сучасні шкільні випускні однакові, та й від випускних минулих років і навіть десятиліть недавнє прощання наших випускників зi школою мало чим відрізнялося. Хіба що плаття дівчат стають усе сміливішими, паради — усе гучнішими, а самі заходи — усе дорожчими для батьків.