Діагноз для «купола»

Діагноз для «купола»

Ким би ми не були, якими б особистими якостями не володіли і яку б соціальну нішу не займали, щодо усіх нас однаково діють певні психологічні закони. Так само діють вони і щодо окремих груп та об’єднань людей. Не виняток — і головний законодавчий орган держави — Верховна Рада України.

Сто років тому російські вояки теж поводилися, як скоти

Сьогодні, коли Тернопільщина гірко оплакує своїх кращих синів, що гинуть у війні на сході України, тут усе-таки знайшли можливості «пом’янути» і зовсім іншу війну — Першу світову, рівно сто років з початку якої виповнилося 1 серпня. Цій даті приурочено унікальну виставку в обласному державному архіві, автором якої став головний спеціаліст відділу інформації та використання документів установи Андрій Цаль.

Зрада по-братськи

У більшості тернополян поняття «вербувальник найманців» асоціюється із заїжджими чужинцями. Однак особи, затримані недавно в Тернополі за вербування найманців для терористичних «ДНР» і «ЛНР», виявилися дуже навіть «своїми», хіба що родом iз Кіровоградської області.

«Бандерівська» кухня

«Бандерівська» кухня

Уже втретє відбувся у Тернополі гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда», організатори якого, члени Гільдії рестораторів Тернопільщини, поставили за мету популяризувати водночас автентичну національну кухню і здорову органічну їжу, що готується без різних штучних добавок. Утім національний аспект щодо кухні Галичини є досить своєрідним.

Мега-шашлик

Мега-шашлик

Третій гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда», який проходитиме цього тижня в Тернополі й припаде на популярнi в народі Зеленi свята, обіцяє надзвичайно цікаву і насичену програму. Тим паче що в цей час працюватиме i традиційна Західноукраїнська туристична виставка, на якій «файне місто» прагне заявити про себе з найкращого боку.

Дівоче «Знамення»

Дівоче «Знамення»

Напевне, недарма кажуть, що всі сучасні шкільні випускні однакові, та й від випускних минулих років і навіть десятиліть недавнє прощання наших випускників зi школою мало чим відрізнялося. Хіба що плаття дівчат стають усе сміливішими, паради — усе гучнішими, а самі заходи — усе дорожчими для батьків.

За адресою смерті

У Тернополі давно не було такого резонансного злочину, як не траплялося, на думку правоохоронців, і такого жорстокого, цинічного вбивства серед білого дня. Коли 37-річна листоноша Надія Батіг, пішовши з чималою сумою грошей розносити по квартирах Східного масиву пенсії, раптом зникла безвісти, всі одразу подумали, що на неї навмисне напали, знаючи про вміст її поштарської сумки.

Дім на голову

Дім на голову

У вівторок ввечері на Тернопіль обрушилася стіна води з досить сильним вітром. Через суттєві недоліки в проектуванні дощової каналізації в радянські часи місто постійно потерпає під час потужних злив, однак ця, остання, призвела до небувалої раніше руйнації — обрушився один зі старих будинків у центрі міста, споруджений майже століття тому.

Усім чортам на зло

Усім чортам на зло

...Вони наполегливо стукали у двері однієї з центральних донецьких шкіл, де споконвіку розташовувалася виборча дільниця. Подружня пара, вочевидь пенсіонери, які тут віддавали голоси, мабуть, ще за безальтернативних депутатів радянської Ради. Здалеку, з бульварної лави, за потугами стареньких байдуже спостерігав міліцейський наряд.

Між тілом і душею

Між тілом і душею

Останнім часом мені щастить на зустрічі з людьми, які допомагають знаходити відповіді на складні життєві запитання. Допомагають вже самою своєю появою і власним життєвим прикладом. Відтак усього лиш одна розмова — й у свідомості наче миттєво складається цілісна картина, якій довго бракувало кількох пазлів.... Втім переконана, що герой моєї наступної розповіді допоміг скласти таку картину багатьом.