Кризу замовляли?

Кризу замовляли?

Складається враження, що шляхом формуванням нової коаліції й уряду влада вкотре намагається врегулювати політичну кризу організаційними методами, не ліквідовуючи передумов. Простіше кажучи, ми спостерігаємо знову за усуненням наслідків, а не причин.

Чемодан — вокзал — Росія?

Останніми днями все частіше українські ЗМІ обговорюють можливості проведення всеукраїнського референдуму. Щоб насамперед з’ясувати ставлення українців до української приналежності окупованого Криму і окупованих територій Донбасу.

Можемо прожити і без кредитів

Можемо прожити і без кредитів

Серед багатьох тем, які виникли в українській політиці останнім часом, можна виокремити три основні: українському суспільству вперто нав’язують думку, що Україна не зможе вижити без зовнішніх кредитів, зокрема МВФ; українців вчергове закликають до єднання з метою гідно пережити нинішню кризу; українське суспільство фактично залякують можливістю проведення дострокових виборів.

...І повне перезавантаження влади

...І повне перезавантаження влади

Міністр економіки Айварас Абромавичус фактично спровокував чергову чи то урядову, чи парламентську, чи політичну кризу в Україні. Завдано сильного удару по Верховній Раді України, по уряду і Президенту України. Тобто — по всій владі. А насправді — по Україні. Загострилися питання подальшої долі всіх структур керівництва державою. У багатьох аспектах — заслужено.

«Шовковим шляхом» до Китаю

Увесь світ останніми днями відстежує рух тестового транспорту з України до Китаю в обхід Росії. Нинішнє рішення про цей маршрут ухвалено у зв’язку з тим, що РФ закрила транзит українських товарів через свою територію. Тепер практично всі, крім Росії, сподіваються на його успіх.

Фактор нафти

Фактор нафти

Останнім часом Кабінет Міністрів України всерйоз зайнявся проблемою цін нафтопродуктів в Україні. Це є цілком логічним заходом, оскільки ціна на нафту на світових ринках зменшилася в кілька разів, а в нашій державі на АЗС ціна бензину і «дизеля» не падає.

Як двієчники в школі

Як двієчники в школі

Останнім часом, торкаючись українських проблем, часто згадують референдум 1991 року, на якому понад 90% українців проголосували за окрему державу Україну. Через 24 роки незалежності практично нічого у цьому плані не змінилося.

Реформи, яких не було

Реформи, яких не було

Останнім часом у свідомості українського суспільства утверджується переконання про скорочення робочих місць у різних галузях як необхідний крок для майбутнього України. Певною мірою, такий підхід є правильним. Але треба відверто сказати, що йдеться лише про першi півкроку в правильному напрямку.

Атакувати чи імітувати?

Про збитий російський військовий літак 24 листопада 2015-го написано і сказано дуже багато. Аналізуються декларовані і правдиві причини цієї акції. Дехто спрогнозував можливе погіршення російсько-турецьких відносин. Навіть спрогнозували загострення відносин між Росією і НАТО. Подія спонукала багатьох лідерів держав до прямолінійних висловлювань тощо.