Стара мітла в. о. Президента

Після великої хвилі позавчорашніх призначень обласних голів в. о. Президента Олександр Турчинов видав укази щодо очільників ще двох областей.
Одещину очолив бізнесмен Володимир Немировський. Кілька років тому очолював обласний осередок партії «Фронт змін», і його підприємство «Стальканат» було об’єктом атак з боку Івана Аврамова, якого називали «смотрящим» за регіоном від Юрія «Єнакієвського» — нардепа з ПР Іванющенка.

Три брехні Кремля

Три брехні Кремля

У перший день весни по обіді президент Росії Володимир Путін вніс звернення до Ради Федерації про дозвіл почати війну проти України. Обговорення дуже нагадувало радянський «одобрямс» часів пізнього Брежнєва. Саме тоді СРСР припустився величезної помилки, ввівши війська в Афганістан.

Плюс–мінус дванадцять стільців

Сьогодні виповнюється тиждень, як у парламенті постала нова — революційна — більшість, і саме на сьогодні попередньо було заплановано кульмінацію голосувань: призначення нового уряду.
За Конституцією–2004, яка нині є чинною, формування Кабміну й призначення Прем’єр–міністра можливе тільки після появи у Верховній Раді більшості у вигляді офіційної коаліції парламентських фракцій.

Про що влада домовляється з Леді Ю?

На політичному полі України несподівано з’явився ще один гравець, причому — з несподіваного боку. Тобто він був і раніше — а це Юлія Тимошенко, однак, з огляду на ізольованість у харківській клініці «Укрзалізниці», ніхто про цього гравця як впливову силу не згадував уже кілька місяців.

Кулі Блондо та інші ексцеси влади

Кулі Блондо та інші ексцеси влади

Судячи з учорашніх голосувань у Раді, опозиція і влада зробили кроки до припинення вуличних боїв та розв’язання кризи мирним шляхом. Піротехнічні «шоу» під Кабміном змусили написати заяву про відставку Миколу Азарова, який перед тим благословляв застосування сили проти екстремістів. Але коли б і як саме не закінчилася криза на Грушевського — на руках влади залишиться кров розстріляних і закатованих мітингувальників.

Повстання під час пекла

Повстання під час пекла

...Ви тримаєте цей номер «УМ» у руках принаймні через півдоби після того, як матеріали пішли в друк. За вечір і ніч могло трапитися все, що завгодно, — здається, аж до бомбардувань з неба. Це повстання мас, це справді революція, це війна величезної кількості людей проти влади та демонстрація небажання влади почути голос більшості громадян, які протестують ось уже два місяці (див. результати соцопитувань на сторінці 4).

Бандформування Допи й Гепи

Бандформування Допи й Гепи

Вирушаючи до Харкова, учасники форуму євромайданів перебували в неоднозначному становищі. З одного боку, дехто з «політичного» крила опозиції, наприклад Володимир Філенко, та й деякі інші спостерігачі, приписували роль «проекту Банкової для розколу Майдану».

Не для опозиції, а для блага міліції?

Позавчора ввечері Президент Віктор Янукович підписав ухвалений парламентом минулого четверга так званий закон «про амністію євромайданівців». Про це повідомила прес–служба Банкової з посиланням на главу АП Сергія Льовочкіна. За його словами, Закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» підписано в тій редакції, що надійшла до АП, та направлено на опублікування.

На кожен майдан — своє «анти»

«Безстроковий» мітинг на підтримку Президента Януковича завершився в неділю по обіді. Його учасників розпустили по домівках святкувати Новий рік і Різдво. Зверхники з Партії регіонів вважають, що тримати далі «опорний пункт» немає сенсу — мовляв, Євромайдан сходить нанівець і не становить загрози.