І був день перший, 1 січня

Перший день року — це не лише Новий рік, свято із хворою після «вчорашнього» головою. Є ще багато приводів, щоби вважати 1 січня «червоним днем календаря». Адже це Всесвітній день миру, оголошений Генасамблеєю ООН. Це День всесвітніх молитов про мир, встановлений католицькою церквою, яка цього ж дня відзначає свято Богородиці Діви Марії. Також це День незалежності Камеруну, Судану і Гаїті, День визволення Куби. Крім того, що на цю дату — цілком логічно — припадає багато історичних нововведень і починань та й «випадкових» визначних подій. 1 січня народилося дуже багато знаменитих людей. Тож нагод для «постноворічних» тостів — більш ніж достатньо.

Не спіть у Великодню ніч

У Великодню ніч не годиться спати. За легендою, цієї ночі поміж людьми ходить щастя, але приходить лише до тих, хто не спить. Хто не йде до церкви на Всеношну — засвічує лампадку перед образами і свічечку на вікні.

Смерте, де твоє жало?

Смерте, де твоє жало?

«Що буде після смерті?» — це питання цікавило ще первісних людей. Вони клали в могили одноплеменців оздоблені особливими орнаментами обереги, посуд із напоями, золото, а поховання посипали червоною вохрою, вірячи, що це допоможе померлим у потойбіччі.

Суфражистки, феміністки, просто жінки...

Суфражистки, феміністки, просто жінки...

У ці дні прекрасна половина людства очікує на свою адресу лише зливи слів захоплення, «театральних» компліментів та санкціонованих лестощів non stop з боку «умовно сильної» його половини. І жодних гасел чи закликів... І вона має на це цілковите право. Адже свято 8 Березня давно вже втратило своє ідеологічне забарвлення і перетворилося на день «лише приємних турбот», коли чоловіки вітають своїх коханих жінок, дарують їм квіти й подарунки. Але ж колись усе було зовсім інакше...

Жіноча «канцелярія»,

Жіноча «канцелярія»,

Те, що українські жінки — найрозумніші й найкрасивіші, уже давно не обговорюється і сумнівам не підлягає. Дарма, що вітчизняних «берегинь» в Україні більше за чоловіків на чотири відсотки і живуть вони в середньому на 12 років довше, ніж представники чоловічої статі. Берегти жінок однаково треба! Адже, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень, 15 відсотків працівників–жінок в Україні зайняті в умовах, що не відповідають санітарно–гігієнічним нормам. При цьому, як запевняють експерти, 80 відсотків серед безробітних — жінки, і знайти роботу українкам значно важче, ніж чоловікам. Та й на зарплату чи пенсію, рівну з чоловічою, розраховувати не варто. Жінкам платять у середньому на 30 відсотків менше! І це при тому, що 80 відсотків дорослих жінок (а це 5 мільйонів) мають вищу освіту.
В умовах кризи чимало наших землячок (а це ще й переважно й матері) опинилися не в найкращому фінансовому стані. Однак міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова (теж, зауважте, жінка!) від імені держави запевняє українок: наодинці із собою не залишитесь, тримайтеся!

Наркотик, що зветься любов’ю

Наркотик, що зветься любов’ю

Більш як десятиліття тому провідні вчені світу прийшли до досить цинічного висновку: любов — це хвороба, яка вражає відразу серце, тіло і голову. Навіщо вона нам? Для продовження роду? Так, але й без високого почуття неважко впоратися... Християнин, не задумуючись, відповість: любов — це дар Божий. Але якщо йдеться про жагуче почуття, що зводить із розуму, спонукає до гріха, то, погодьтеся, це — досить дивний дарунок! Згідно з науковими дослідженнями біохіміків та фізіологів, стан закоханості — це не що інше як хімічна реакція: тількино стріла Купідона досягає своєї цілі, мозок людини починає виробляти особливі хімічні сполуки.

Зірка Немовляти

Зірка Немовляти

Що змінилося у світі з приходом Спасителя? Та майже нічого. Продажність, сімейні чвари, жадоба збагачення — навіть серед священнослужителів — нікуди не зникли за дві тисячі років. Утім Христове вчення передбачає зміни не у світі, а в кожній окремій душі. З’явилася ідея, отож багатство, земна слава, неохопні території, куплена пошана — це не головне. Справді важливим є лише «скарб небесний». Цікаво, що ніякому тоталітаризмові з його культом грубої фізичної сили не вдалося викоренити віру в людяність.
Царство Боже — всередині нас. І спершу в цій середині, що поки є темною печерою, має народитися світле дитятко. Народжений у печері–вертепі Спаситель, ще малесенький і безпомічний, потребує нашої уваги і турботи. У Святвечір, приймаючи подорожнього, згадуючи в молитві хворих і занедбаних, зажурених і знедолених, «не таких, як усі», ми тішимо самого Христа. Дитятко принесло у світ новину: Бог серед нас! І для Нього немає різниці — сильні ми чи слабкі, багато чи мало заробляємо, якої ми нації чи навіть... віросповідання. Він любить усіх, бо й Сам є Любов.

У бобра добра багато

У бобра добра багато

За 32–літнім зороастрійським календарем тотем цього року Бобер — священна тварина богині Природи. Він залюбки ділиться своїми багатствами з працьовитими, дбайливими і люблячими людьми, але не буде поблажливим до самозакоханих нероб. Характерні риси Бобрів, які допоможуть прожити нинішній рік благополучно, — акуратність, гостинність, твердість переконань. Люди, які відповідають позитивному тотему Бобра, зазвичай міцної статури. Вони піклуються про свою родину, країну, відповідально ставляться до виховання і безпеки дітей. Завжди дотримуються ритуалу і власний світ будують у повній гармонії з природою, красиво й надійно. Ніколи не сумують і не панікують, бо постійно щось облаштовують чи ремонтують, майструють своїми руками.
Антитотем Бобра — слизька, злодійкувата, неохайна Видра. Тому доведеться витримувати натиск агресивних анархістів, які заперечують сімейні цінності, відмовляються від власних дітей і легко змінюють життєві орієнтири. Приготуйтеся, що вже на початку весни чимало великих і маленьких управлінців–видр відмовляться брати на себе будь–яку відповідальність за результати власної «державницької» діяльності. Вони кинуть напризволяще спустошені підприємства і господарства. Зате на їхнє місце прийдуть справжні господарі, котрі, засукавши рукави, візьмуться відбудовувати все заново. Головне — підтримати саме таких людей і завадити істеричним видрам–рекетирам руйнувати створене трудягами–бобрами.