Оксана Забужко: Моє життя таке, яким я його собі зробила

Оксана Забужко: Моє життя таке, яким я його собі зробила

Інтерв’ю з ювілярами завжди компліментарні. Однак давайте не дотримуватися цієї традиції. Навіщо для Забужко наші компліменти? Вона прекрасно й сама вміє оцінити свої здобутки і виставити собі оцінки.

Давайте про інше: про письменницьку роботу під знаком війни, про перемогу, яка здобувається не смертями.

Микола Жулинський: Пожинаємо гіркі плоди викошування українського люду

Микола Жулинський: Пожинаємо гіркі плоди викошування українського люду

Наша зустріч відбулася напередодні Дня Незалежності й 75-річного ювілею співрозмовника у самому центрі Києва, в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка. Микола Григорович Жулинський — директор установи, академік. Вікно з його кабінету виходить прямісінько на площу перед стадіоном «Динамо», де починались перші січневі заворушення Революції гідності, а згодом тривала серйозна боротьба зі злочинним режимом Віктора Януковича.

Геніальні вівці аристократа

Геніальні вівці аристократа

Тернопільщина, невеликий патріотичний регіон зі складною історією, дала світові багато надзвичайно талановитих людей. І так склалося, що чимало з них реалізовували свій талант і здобували славу далеко не лише від своєї малої батьківщини, а й від України взагалі.

«Українофілом має бути кожен...»

«Українофілом має бути кожен...»

Однойменна вулиця розділяє Байкове кладовище на дві частини. Якщо підніматись лівим тротуаром, за зеленими воротами починається алея, що веде до могили Лесі Українки. Тільки-но ступивши на неї, бачимо ліворуч погруддя на високому гранітному постаменті. Це пам’ятник одному з найвидатніших наших співвітчизників, Олександру Федоровичу Кістяківському.

Свята простота

Свята простота

Постать Миколая Чарнецького вирізняється особливим аскетизмом і покорою навіть із-поміж 27 українських мучеників за віру, проголошених Папою Римським Іваном Павлом ІІ блаженними під час його візиту в Україну 27 червня 2001 року. Студенти Львівської богословської академії, де владика Чарнецький до війни викладав філософію та фундаментальну догматику, між собою добродушно називали його «ходячою добротою». І було за що.

Зірки і терни Петра Ротача

Зірки і терни Петра Ротача

«Я впень був нищений не раз, та скрес з любові до Вкраїни» — такий підзаголовок має книга Юрія Антиповича про Петра Ротача. Він, остарбайтер, тікав з неволі, але його спіймали, в гестапо побили до непритомного стану. «Щось подібне повториться уже, як повернеться в Україну. Слідчий районного відділення МДБ кричатиме: «Лицом к стенке! Говори правду» і триматиме наган біля Петрової потилиці, а в хлопця — мурашки по спині. Почерки сторожових псів обох тоталітарних режимів не дуже різняться», — читаємо в книжці Антиповича про поета.

Фізик української ідеї

Фізик української ідеї

Народився Іван Пулюй 2 лютого 1845 року на Тернопіллі. Утім його наукові праці та винаходи, політичні статті роблять його нашим сучасником. Він був із плеяди вчених, які у ХІХ столітті заклали фундамент новітніх природознавчих дисциплін. І водночас працював для єдності України, об’єднання навколо Києва — міста особливого соборного звучання.

Багатство замість держави?

Багатство замість держави?

За останніх президентських та парламентських виборів в Україні відбулася часткова зміна політичних еліт. Не можна сказати, що у Верховній Раді вже немає олігархічних лобістів, представників кримінального капіталу та агентів КДБ. Але не вони задають зараз тон у політичному житті України. Сьогодні ми чуємо здебільшого месиджі від успішних підприємців та топ-менеджерів, журналістів та комбатів з АТО.

Тарас Бульба і його «Поліська Січ»

Тарас Бульба і його «Поліська Січ»
    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and xcontent44.langid=0' at line 1
    select * from xcontent44 where xcontent44.content_id= and xcontent44.langid=0
    /home/clients/umoloda/inc/db_lib.inc (75)

    Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/clients/umoloda/inc/db_lib.inc on line 39
  • 00:00, 20.01.2015

Висновки щодо Тараса Бульби-Боровця, які поширюють сучасні, здавалося б, незаангажовані дослідники й науковці, полярні й суперечливі, — каже дослідник Іван Ольховський. Якщо відомий львівський історик Юрій Киричук доводить, що Бульба-Боровець був агентом «Абверу» (німецької розвідки), то житомирський науковець Сергій Стельникович стверджує, що отаман у роки Другої світової війни діяв від імені еміграційного уряду УНР на вигнанні.

Закарбований у Вічності

Закарбований у Вічності

Перед очима — фото, що демонструвалися під час прощання з Євгеном Сверстюком у Будинку вчителя 4 грудня. Ось Євген Олександрович з величезним букетом польових квітів… Серед лугу над річкою… Усміхнений — у колі друзів… Тоді відкрилося, яка тендітна і ніжна душа в цього крицевого велета думки і вчинку.