«Відчиняй! Це Паша з УБОЗу!»

«Відчиняй! Це Паша з УБОЗу!»

Житомирські бізнесмени б’ють на сполох: вони скаржаться на «наїзди» з боку Управління з боротьби з організованою злочинністю Житомирської області. Наприкінці лютого міліцейські загони провели обшуки у кількох підприємців. У помешканні Івана Верезумського «обшук» був настільки ретельним, що після цих відвідин чоловік звернувся до лікарів...

«Елітна» ДТП

«Елітна» ДТП

Чергова кривава трагедія на дорозі — цього разу в Житомирській області — сталася за два дні до нового 2013 року. Місцеві мешканці знову говорять про «мажорів за кермом», вказуючи на маєток успішного місцевого бізнесмена та політика Андрія Руденького, який не так давно потрапив «під крило» Президента Віктора Януковича.

Черкаси: «дежа вю» 2004–го

Черкаси: «дежа вю» 2004–го

Минулих вихідних під час остаточного підбиття підсумків виборів Центрвиборчкомом кандидат від ВО «Батьківщина» по черкаському округу №194 Микола Булатецький був останнім з опозиціонерів, хто не погоджувався на перевибори у п’яти «найпроблемніших» округах. «Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок, ви маєте негайно бути тут! Тому що ви не просто не захищаєте голос виборця — ви здаєте десяток мандатів, своїх надійних і вірних бійців. У нас забирають 1,5 мільйона голосів, а в залі немає жодного депутата! — обурювався черкаський БЮТіець. — Сьогодні коїться злочин проти всього українського народу... Я вам офіційно заявляю, якщо ви і далі коїтимете свої злочини, я зроблю ті кроки, які покажуть, що тут не бидло і не раби». «Я скоріше здохну, ніж піду на перевибори», — спересердя заявив Булатецький також у коментарі газеті «Дзеркало тижня». Депутат від БЮТ Сергій Пашинський, який прибув до ЦВК, ледве втримав соратника від радикальних кроків.

Канівська битва

Канівська битва

197–й виборчий округ, розташований у Каневі на Черкащині, із самого початку виборів зажив поганої слави на всю Україну. Тут пробували їсти протоколи, тричі мінялися голови комісії, зникало світло, влаштовували «розборки» перед входом до окружної виборчої комісії...

Останній «бій» на 194–му окрузі

Останній «бій» на 194–му окрузі

На Черкащині виборчі баталії не стихають, а, навпаки, набирають обертів. Найскандальнішим округом регіону можна назвати 194–й. За останні чотири дні тут і адміністратор окружної виборчої комісії зникав, і кандидата–опозиціонера намагалися викрасти, і штовханина під будівлею ОВК була. Попри те, що окружком опрацював майже всі протоколи ще у вiвторок уранці, а голова комісії привітав переможця — висуванця «Батьківщини» Миколу Булатецького, говорити про остаточний результат і досі ніхто не береться. Протягом останніх двох днів посипалися заяви до судів iз вимогами перерахунку бюлетенів майже на усіх дільницях, а Булатецький почав отримувати погрози. Проблемний округ позавчора відвідали троє нардепів — БЮТiвцi Томенко та Оробець і «регіонал» Тедеєв. Але і вони не можуть спрогнозувати, чим закінчиться мажоритарна епопея в цьому окрузі.

Вiдстояти Київ

Вiдстояти Київ

Попри невтішні прогнози експертів і те, що Об’єднана опозиція та «УДАР» Віталія Кличка зуміли узгодити єдиного кандидата лише на одному з 13 столичних округів (а на решті конкурували не тільки з провладними кандидатами, а й між собою), вибори по «мажоритарці» в Києві влада програла. І хоча й досі опрацьовано не всі протоколи, вже можна з певністю констатувати: політична свідомість киян перемогла грошові і гречані мішки. Судячи з даних Центрвиборчкому станом на 16:35 учорашнього дня, в усіх округах столиці, окрім 223–го, лідирували представники опозиції — 10 від «Батьківщини» і по одному від «Свободи» та «УДАРу».

Водночас на багатьох округах виникли проблеми з прийняттям та обробкою протоколів, процес підрахунку навмисне затягувався, а деякі окружні виборчі комісії надсилали на сервер ЦВК дані, які не збігалися із зафіксованими в протоколах. Зрозуміло, що на користь кандидатів, близьких до влади. А шонайменше в чотирьох округах ситуація могла змінитися на «провладну» користь у будь–який момент. До цих ОВК і надходить найбільше скарг та заяв про порушення.

У боях, на варті пачок бюлетенів, які в ОВК приймають неохоче, без сну і спокою увесь цей час проводять члени дільничних виборчих комісій.

Команда молодості їхньої

Команда молодості їхньої

Період правління Леонiда Черновецького у Києві (від часу обрання мером у 2006–му і до приходу в КМДА ставленика «Регіонів» Олександра Попова) охрестили «часами молодої команди» з характерними рисами: тотальна корупція, дерибан київських земель, підвищення тарифів на комунпослуги, вседозволеність мiсцевої влади. Льоня–Космос став героєм анекдотів, автором крилатих виразів на кшталт «я і моя молода команда щось робить, щось важливе». Розробник популярної тепер «гречаної» стратегії боротьби на виборах, співак, письменник, спортсмен–культурист і мер «усіх киян» Черновецький зник iз політичної арени, здається, безслідно.

Попри заявлену Поповим у березні минулого року цифру у розмірі 70,4 млрд. грн., яку вкрали за час господарювання «молодої команди», практично ніхто не поніс персональної відповідальності за злочини. А більшість у Київраді у вересні 2011–го переформувалася таким чином, що Блок Черновецького припинив своє існування, розбившись на кілька фракцій та позафракційних депутатів, які тепер голосують на догоду іншим господарям — Партії регіонів. Теперішня влада, схоже, робить усе, аби епоху «молодої команди» забули. А в окремих випадках — сприяє деяким її членам у виборчій кампанії до Верховної Ради.

Як дільниці підготувалися до виборів?

Як дільниці підготувалися до виборів?

До виборів — лише чотири доби. У понеділок був останній день, коли виборець мав право за заявою до дільничної виборчої комісії включити себе до списку виборців у разі відсутності та внести правки в разі помилки у написанні ПІБ. Тепер це процедурно можна зробити лише через суд, причому в неділю — у день голосування — суди не працюватимуть. Утім роботи в ДВК не поменшало. Саме від діяльності дільничних комісій насамперед залежить організація виборчого процесу, прозорість та чесність виборів. Відтак «Україна молода» поспілкувалася з координаторами кампанії спостереження за виборами–2012 від громадської мережі «Опора» та довідалася про найвиразніші порушення, зафіксовані на рівні ДВК.

Вранці храм, увечері — проект

Вранці храм, увечері — проект

У столиці повним ходом iде таємне проектування, яким передбачено зведення нового храму на фундаментах Десятинної церкви. Про це вчора на прес–конференції заявив віце–президент національної спілки архітекторів Георгій Духовичний.

«УДАР» по амбіціях

«УДАР» по амбіціях

У два останні дні, коли ще можна проводити партійні з’їзди і знімати кандидатів, «УДАР» і «Батьківщина» затіяли гру під умовною назвою «Хто покаже себе красивішим в односторонньому узгодженні з іншою опозиційною силою кандидатів–мажоритарників». Часу на це було — фактично півроку, але тільки вчора і позавчора дві найрейтинговіші антивладні сили вдалися до конкретних кроків. Причому, складається враження, зроблено це більше для гри на публіку, ніж для реального відбору сильніших висуванців у «спірних» округах.